http://didshahr.ir/247450

01:51 :: 1401/03/17

مردی با یک تیغه فلزی چاقو ، ۲۶ سال سالم زندگی کرد،به بررسی این رویداد نادر پزشکی پرداختیم.

26 سال زندگی با چاقویی در نزدیکی نخاع

سال ۱۹۹۶ پسری ۱۷ ساله با ضربه چاقو مجروح شد.

پزشکان این چاقو را از کمر او خارج کردند اما او بعد از ۲۶ سال متوجه شد که یک قطعه آهن تیز در بدنش به طول بیش از ۵ سانتی متر از آن حادثه باقی مانده است.

این مرد بعد از این حادثه هر از چند گاهی احساس درد کرده و زمانی که به پزشک مراجعه می‌کرد به او می‌گفتند که به بیماری روده بزرگ دچار شده است و داروهای مخصوص روده به او می‌دادند.

عکسبرداری و کشف چاقو

زندگی با چاقو و دردهای مداوم ۲۶ سال ادامه داشت و این مرد هر بار مجبور به مصرف دارو برای روده بزرگ می‌شد تا این که به تازگی پس از مراجعه به پزشک و گرفتن عکس اشعه ایکس، متوجه یک شیء عجیب در پشتش شد.

او می‌گوید: «ابتدا پزشک آن چه را که دیده بود باور نکرد و از من خواست که تصویربرداری دیگری را انجام دهم .

چندین بار فرایند اشعه ایکس را انجام دادم تا بالاخره پزشکان مطمئن شدند.»

عمل جراحی، بیرون آوردن چاقو

پزشکان معتقدند که روند برداشتن این قطعه آهن بسیار سخت و خطرناک بوده و ممکن است باعث آسیب‌های جدی شود.

برخی از متخصصان می‌گویند:« این چاقو در نزدیکی نخاع قرار دارد و بنابراین این عمل یک کار پزشکی بسیار پیچیده بوده و ممکن است عواقب وخیمی مانند فلج شدن این مرد را در پی داشته باشد.»اما این مرد تصمیم خود را گرفته است و می‌خواهد از دست این چاقو خلاص شود.

علم در این باره چه می‌گوید؟

یکی از عوارض نادر اعمال جراحی باقی ماندن جسم خارجی در حفره های بدن است که منجر به مشکلاتی برای بیمار می شود. «گوسیپیبوما» یک عارضه نادر جراحی است که شامل یک توده یا ضایعه سیستیک، در بدن بیمار است.

باقی ماندن جسم خارجی منجر به ایجاد توده، فیستول، آبسه و انسداد بعد از عمل جراحی می شود و از طریق بررسی های رادیولوژیک تشخیص داده می شود.

درخصوص این فرد احتمال داده می‌شود با توجه به تشخیص‌های اشتباه پزشکان درباره بیماری روده بزرگ قرص‌هایی که مصرف کرده‌ است دارای آنتی بیوتیک و مسکن بوده و مانع از عفونت در بدن او شده ‌است.

نویسنده : کسرا | منبع: echoroukonline.com

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247450

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *