http://didshahr.ir/262111

08:17 :: 1402/04/31

بهروز رحیم زاده گفت:سالانه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر در استان اردبیل از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور بهره‌مند می‌شوند که قطعا رأی صادر شده برای این مشاغل نیز بر اساس تعاریف قانونی و شغل‌های تعریف شده در این ردیف خواهد بود.

اشتغال در کارگاه صنعتی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: محدودیتی در صدور مجوز شاغلان حوزه سخت و زیان‌آور نداریم و بر اساس قانون به متقاضیان در کوتاهترین زمان پاسخ خواهیم داد.

بهروز رحیم‌زاده  اظهار کرد: شرط بهره‌مندی از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور داشتن ۲۰ سال خدمت بدون شرط و شروط سنی است که افراد شاغل در کارهای سخت و زیان‌آور می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: سالانه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر در استان اردبیل از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور بهره‌مند می‌شوند که قطعا رأی صادر شده برای این مشاغل نیز بر اساس تعاریف قانونی و شغل‌های تعریف شده در این ردیف خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با همکاری بازرسان تأمین اجتماعی واحدهای تولیدی و کارگاهی به صورت مستمر مورد رصد و پایش دقیق قرار می‌گیرند تا حق و حقوق جامعه کارگری اعم از قانون کار و تأمین اجتماعی زیر پا گذاشته نشود.

رحیم‌زاده افزود: ما در کنار حمایت از جامعه کارگری و کارفرمایی، در صدور آرا تابع قانون هستیم به طوری که بر اساس مستنداتی که کارگران در صورت شکایت از کارفرمایان ارائه می‌کنند، احکام قانونی و مناسب صادر می‌شود.

وی مدت زمان شکایت و رسیدگی به درخواست‌ها را کوتاه و در بستر الکترونیکی در مدت زمان اندک اعلام کرد و ادامه داد: به محض شکایت و ارائه مستندات و دلایل رسیدگی به شکایات جامعه کارگری انجام شده و بر اساس همین مستندات رأی قانونی نیز در کوتاهترین زمان صادر می‌شود.

رحیم‌زاده در مورد مزایای بیمه بیکاری برای شاغلان کنار گذاشته شده در واحدهای تولیدی و صنعتی نیز خاطرنشان کرد: افراد به مدت ۶ تا ۵۰ ماه می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند که شرط اصلی برای برخورداری از این حق و حقوق اشتغال یک سال با پرداخت بیمه در مجموعه‌های تولیدی و صنعتی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: هیچ محدودیتی برای صدور آرای چند مرحله‌ای در پرداخت مقرری بیمه بیکاری وجود ندارد و در حال حاضر در استان اردبیل یک‌هزار و ۶۵۰ نفر از مزایای بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.
رحیم‌زاده بیان کرد: در بحث حوادث ناشی از کار نیز قصور و کوتاهی احتمالی از سوی کارفرما یا کارگر با تشخیص پزشک مورد توجه قرار گرفته و پرداختی در قالب کمک هزینه‌ها برای حادثه‌دیدگان انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: برخورد جدی با واحدهای تولیدی و کارگاهی که اقدام به پوشش بیمه‌ای کارگران خود نکنند، در اولویت برنامه‌ریزی‌ها است و در این زمینه با متخلفان نیز برخورد جدی انجام شده است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262111

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *