http://didshahr.ir/257823

06:57 :: 1401/12/06

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: اشتغال ایجاد شده در بخش تعاون پایدار بوده و با توجه به اینکه ۱۷ درصد اشتغال استان مربوط به تعاونی‌هاست این روند همچنان رو به رشد است.

اشتغال در کارگاه صنعتی

بهروز رحیم‌زاده در جلسه بررسی وضعیت اشتغال در اردبیل اظهار داشت: بهره‌مندی از فرصت‌های اشتغال در بخش تعاونی‌های استان برای برخورداری از تنوع بیشتر و بهتر به عنوان اولویت مهم و اساسی مطرح بوده و در این زمینه با توجه به اینکه استان از ظرفیت خوبی در بخش توسعه و بالندگی اقتصادی تعاونی‌ها برخوردار است باید تمهیدات لازم در این زمینه به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰ هزار نفر از اعضای تعاونی‌ها در راستای گسترش فعالیت‌های اقتصادی و صادراتی تلاش اساسی و همه‌جانبه دارند گفت: اشتغال ایجاد شده در بخش تعاون پایدار بوده و با توجه به اینکه ۱۷ درصد اشتغال استان مربوط به تعاونی‌ها است این روند همچنان رو به رشد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه بخش عظیمی از اشتغال مربوط به تعاونی‌ها است و حتی بخش عظیمی از ظرفیت‌های گردشگری نیز در قالب تعاونی‌ها اداره می‌شود بنابراین در حوزه صادرات به دنبال نقش‌آفرینی با سازمان صمت هستیم.

رحیم‌زاده خاطرنشان کرد: تولید و صادرات محصولات متنوع با استانداردهای جهانی و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های تعاونی مرزنشینان در استان با حمایت از شرکت‌های تعاونی سبب شده تا اشتغال و درآمدزایی ایجاد شود و بتوان در راستای توسعه اقتصاد استان گام‌های اساسی و هدفمند برداشت.

وی تصریح کرد: تقویت و توسعه تعاونی‌ها برای ارتقای فعالیت‌ها و نیز جلوگیری از تمرکز آن در مرکز استان و توزیع عادلانه آن در تمامی استان به عنوان اولویت‌های مهم و اساسی بوده و در این زمینه درصدد هستیم با گستردگی تعاونی‌ها و ایجاد تنوع در تولید محصولات و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف به اهداف خود دست یابیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: علی‌رغم اینکه بیشتر از ۶۰ درصد تعاونی‌ها در اردبیل متمرکز شده ولی درصدد هستیم با تنوع تولیدات محصولات و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف به تمامی اهداف مربوطه دست یافته و با پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای تعاونی‌های فعال به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

کارگاه صنعتی

تعاونی بیشترین آمار اشتغال در اردبیل را دارند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/257823

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *