http://didshahr.ir/259987

08:17 :: 1402/02/19

رئیس شورای شهر اردبیل از حمایت اعضای شورا و شهردار اردبیل از احداث مجتمع سلامت جامع جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد.

شورا

جواد انصاری   در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل از حمایت اعضای شورا و شهردار اردبیل از احداث مجتمع سلامت جامع جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد و اظهار داشت: در هفتادمین جلسه رسمی شورای شهر با صدرو مجوز برای مساعدت و بخشودگی در پروانه ساختمانی مجتمع سلامت جامع جهاد دانشگاهی موافقت شد.

وی با بیان اینکه همواره اقدامات مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی یک اقدام ارزشمند و فاخر در استان اردبیل است؛ افزود: شورا و شهرداری نیز در راستای ارتقا خدمات سلامتی به شهروندان از این مرکز که اولین مرکز خدمات‌رسانی به درمان ناباروری زوج‌های جوان اردبیلی است حمایت می‌کند.

سلامت صفری عضو هیت رئیسه شورای شهر اردبیل گفت: عملکرد جهاد دانشگاهی در راستای درمان ناباروری اثر اجتماعی ماندگار دارد که این ماندگاری بسیار مهم است. بنابراین شورا و شهرداری باید در راستای توسعه خدمات علمی و سلامت که آثار ماندگار داشته باشد ورود کند.

بهروز اسکندرپور در این مورد بیان کرد: جهاد دانشگاهی یک مجموعه ارزشی و علمی است که فرصت های موجود را شناسایی میکند.درمان ناباروری از جمله دغدغه بسیاری از زوجین حتی در سطح استان است که برای درمان مجبور به مراجعه به مراکز درمان ناباروری سایر استانها هستند که این امر در این شرایط اقتصادی بار مالی و هزینه های زیادی را متحمل خانواده ها می کند.

وی گفت: طی بازدیدی که به همراه برخی از اعضای شورای شهر از این مرکز داشتیم این مرکز علیرغم ارایه خدمات گسترده دارای فضای بسیار محدود است. شایسته است شهرداری نیز در کنار سایر نهادهای خیریه که در تشکیل این نهاد سهیم بوده اند حامی این مرکز باشد.

ابراهیم صفری عضو شورای شهر اردبیل افزود: شورای شهر در واقع بعنوان نماینده مردم و ریش سفید شهر است. اعضای شورای شهرباید نسبت به اقداماتی که به نفع شهر و شهروندان است موافقت کنند.

مینا نهامین عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون بهداشت و خانواده شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه تصریح کرد: در جهاد دانشگاهی اقدامات بزرگی انجام شده است. بطوریکه در طول چند سال گذشته بیش از هزاران خانواده صاحب فرزند شده اند. اگر از نگاه اجتماعی به این موضوع بنگریم این مرکز قطعا در راستای کاهش آسیبهای ناشی از طلاق و پیشگیری از طلاق میتواند موفق عمل کند.

وی گفت: خیرین سلامت و خیرین شهر در راه اندازی این مرکز کمک کرده‌اند و شایسته است شورا و شهرداری نیز در حد وُسع و توان خود حامی احداث این مرکز باشد. چرا که خانواده هایی که به این مرکز مراجعه می کنند قطعا افراد کم درامد هستند که برای درمان نمیتوانند به پایتخت یا دیگر استانها بروند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259987

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *