http://didshahr.ir/240789

01:53 :: 1401/02/23

گلیسیرین خاصیت فراروانی دارد و ترکیب آن با برخی مواد باعث لطافت پوست می شود.

با گلیسیرین پوست خود را لطیف کنید

ترکیب گلیسیرین و آب‌لیمو سرعت تجدید پوست را افزایش می دهد و بافت پوست را بهبود می بخشد. اگر رطوبت هوا بیشتر از ۷۰ درصد باشد، گلیسیرین مقداری از آن را به ‌خود جذب می‌کند؛ جالب است بدانید گلیسیرین خالص رطوبت را از اعماق پوست به سطح آن می آورد، بنابراین باید با ماده‌ای مانند آب ، گلاب، آب‌لیمو و عسل مخلوط شود.درادامه پنج روش استفاده از گلیسیرین را آورده‌ایم:

گلیسیرین وآب‌لیمو برای زیبایی دست و ناخن

یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با یک قاشق چای‌خوری آب لیمو مخلوط کنید و روی ناخن و دست بمالید. آب لیمو هر لکه زرد را روشن می کند.

گلیسیرین و آب لیمو؛ از بین بردن جای سوختگی

برای برطرف کردن اثر بریدگی، جای سوختگی و لک مخلوط گلیسیرین و آب لیمو را به مقدار مساوی درست کنید و روی نواحی که در آن آثاری وجود دارد، بمالید.

آب لیمو، گلیسیرین و ژل آلوئه ورا، خشکی پوست

آب لیمو، ژل آلوئه ورا و گلیسیرین ترکیبی عالی برای غلبه بر خشکی پوست است. یک قاشق چای‌خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای‌خوری آب لیمو و گلیسیرین مخلوط کنید. آن را روی پوست بمالید و ماساژ دهید. ماساژ را تا زمانی که محصول جذب پوست شود ادامه دهید. سپس بگذارید یک شب بماند.

گلیسیرین، لیمو و خامه ، خشکی پاشنه

اگر از خشکی پاشنه رنج می‌برید، یک قاشق چای‌خوری گلیسیرین را با یک قاشق چای‌خوری خامه شیر و نصف قاشق چای‌خوری آب لیمو مخلوط کنید. این مواد را روی پاشنه پا ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند. این کار را دو بار در هفته امتحان کنید. پاشنه پا را با لوفا یا اسکراب بشویید تا پوست مرده از بین برود.

آب لیمو و گلیسیرین، درمان آکنه

آیا اسکار آکنه دارید؟ مخلوطی از مقدار مساوی آب لیمو و گلیسیرین را روی آن بمالید و بگذارید یک شب بماند سپس صبح روز بعد بشویید.

نویسنده : مهلا وارسته شهریاران دانشجوی داروسازی | منبع :tips and beauty

پوست صورت

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/240789

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *