http://didshahr.ir/265442

02:39 :: 1402/10/05

شستن روزانه صورت یکی از گام‌های مهم و اساسی برای رسیدن به پوستی سالم، شفاف و زیباست، اما به‌رغم این‌که ممکن است فکر کنیم شستن صورت پیچیدگی خاصی ندارد، نکاتی وجود دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توان این مرحله مراقبت از پوست را در ایمن‌ترین و موثرترین حالت انجام داد.

 ترفندهای شستشو برای پوستی بهتر

«نیویورک پست» این سوال را از چند متخصص پرسیده و آن‌ها هم گفتند که معمولا شستن صورت دو بار در روز را توصیه می‌کنند. هرچند هر کدام آن‌ها به نکات دیگری نیز اشاره کردند که در ادامه می‌خوانید.

بستگی به سبک زندگی دارد| دکتر وندی لانگ میچل، متخصص پوست می‌گوید: به‌طور کلی شستن صورت دو بار در روز قانون خوبی است. او در ادامه اضافه می‌کند که با این حال، این توصیه کاملا به نوع پوست و سبک زندگی و فعالیت‌های روزانه افراد بستگی دارد.

۱- اهمیت شست وشوی قبل از خواب| دکتر ساندرا پالپ، دیگر متخصص پوست اهل نیویورک نیز توصیه می‌کند شست‌وشوی صورت قبل از خواب حذف نشود. پیش از خواب، صورت باید قبل از استفاده از محصولات مراقبت از پوست شسته شود. او همچنین تاکید کرد که از آب گرم برای شستن دست‌ها و صورتتان استفاده کنید تا کار راحت‌تر پیش برود.

۲- دقت فراموش نشود|دکتر ریس برگانو می‌گوید نه‌تنها استمرار در شست‌وشوی صورت، بلکه دقت در نحوه پاک‌سازی نیز مهم است. او توصیه می‌کند که حتما از نوک انگشتان برای اعمال فشارهای دایره‌ای ملایم هنگام شست‌وشو استفاده کنید و حداقل ۳۰ ثانیه این کار را ادامه دهید.

۳- اگر پوست خشک دارید…| به گفته دکتر میچل، اگر پوست خشک یا حساسی دارید، باید مراقب دفعات شست‌وشوی صورت باشید. برای این افراد، یک بار در روز شستن صورت ممکن است کافی باشد.

۴- توصیه برای پوست‌های چرب| دکتر مورگانا کلمبو، متخصص پوست اهل ویرجینیا، پاسخ این سوال را با توجه به چرب بودن پوست می‌دهد و می‌گوید: اگر پوست شما مقدار زیادی چربی تولید می‌کند، بهتر است دو بار در روز آن را بشویید تا پوست را از چربی اضافه‌ای که می‌تواند منافذ را ببندد، پاک کنید.

۵- نکته مهم بعد از ورزش| دکتر راشل ریس برگانو توصیه می‌کند پس از هر بار تمرین ورزشی، از پاک‌کننده‌های غیرصابونی مثل آب پاک‌کننده استفاده کنید تا هر آلودگی‌ برطرف شود. پس از آن، مرطوب‌کننده روی پوست بمالید تا به حفظ سد دفاعی پوست کمک شود. او در ادامه توصیه می‌کند از دستمال‌های مرطوب پاک‌کننده‌ آرایش استفاده نشود، زیرا این دستمال‌ها ممکن است بیش از حد ساینده باشند و باعث تحریک پوست شوند.

Washing tricks for better skin

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/265442

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *