http://didshahr.ir/265607

01:12 :: 1402/10/16

چربی کردن پوست، جوش زدن صورت، پیر کردن، تحریک کردن، و….. از جمله دلایل استفاده نکردن از حوله است.

5 دلیلی که باید حوله را حذف کنید

حوله به خاطر رطوبتی که دارد محل تجمع باکتری‌هاست و حتی اگر حوله دست و صورت‌تان متفاوت هم باشد خشک کردن صورت با آن می‌تواند آسیب‌هایی برای پوست داشته باشد.

این حوله‌هایتان هستند که بیشترین باکتری را روی خود دارند و اگر از آن‌ها برای خشک کردن صورت‌تان استفاده می‌کنید، احتمالاً در حال آسیب زدن به پوست خود هستید. گرچه خشک کردن صورت با حوله کاری منطقی به نظر می‌رسد اما ضرر این کار بیشتر از فایده‌ آن است. در ادامه می خواهیم به نقل از «روزیاتو» ببینیم چرا نباید صورت خود را با حوله خشک کنیم؟

۱-می تواند پوست را چرب کند| شاید متناقض به نظر برسد اما خشک کردن پوست صورت با حوله می‌تواند چربی آن را بیشتر کند. از آن‌جایی که زبری حوله می‌تواند باعث از میان رفتن چربی طبیعی شود که پوست برای سالم ماندن به آن نیاز دارد، غدد چربی‌ای که در زیر سطح پوست قرار دارند مجبور می‌شوند چربی بیشتری تولید کنند تا خشکی به وجود آمده را متعادل کنند، امری که به چرب شدن بیش از اندازه پوست می‌انجامد.

۲-ممکن است جوش بزنید| اگر از همان حوله بدن‌تان برای خشک کردن صورت‌تان هم استفاده می‌کنید، باید بدانید که ضرر زیادی به پوست خود وارد می‌کنید. حوله‌ها محل انباشت باکتری‌ها هستند. وقتی حوله را به صورت خود می‌کشید، همه آن باکتری‌ها را مستقیم به پوست می‌مالید؛ کاری که می‌تواند منجر به زدن جوش و مسدود شدن منافذ پوست شود. حتی اگر از حوله‌های جداگانه برای خشک کردن بدن و صورت خود استفاده می‌کنید هم احتمالاً هر روز حوله صورت‌تان را نمی‌شویید، بنابراین باکتری‌ها همچنان می‌توانند به پوست صورت تان راه پیدا کنند.

۳- ممکن است پوست سریع‌تر پیر شود| حوله‌ها برای پوست حساس صورت زیاد از حد زبرند و استفاده از آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد پارگی‌های ریز درون پوست‌تان شود، امری که پوست را در برابر عفونت و چین و چروک آسیب‌پذیر می‌کند. حوله‌ها هرچه بیشتر شسته می‌شوند، بافت زبرتری پیدا می‌کنند و سایشی که روی پوست ایجاد می‌کنند همچون لایه‌برداری می‌ماند که برای پوست صورت بیش از حد قوی است.

۴- می‌تواند پوست را تحریک کند| اگر پوست حساسی دارید، استفاده از حوله برای خشک کردن صورتتان گزینه مناسبی نیست. چون جنس اغلب حوله‌ها برای پوست صورت بیش از حد زبر است و به همین دلیل خشک کردن صورت با حوله می‌تواند باعث قرمز و تحریک شدن پوست شود.

۵- تأثیر محصولات پوستی را کم می‌کند| گرچه خشک کردن صورت بعد از شست وشوی آن امری طبیعی است، اما در حقیقت این کار مانع از آن می‌شود که پوست نهایت استفاده را از محصولاتی که به آن زده‌اید ببرد. کرم مرطوب کننده زمانی بهتر در پوست نفوذ می‌کند که پوست هنوز مرطوب باشد. با استفاده نکردن از حوله به محصولات پوستی خود اجازه می‌دهید درون رطوبتی محبوس شوند که پوست تان برای حفظ جوانی و درخشندگی خود به آن نیاز دارد.

اما چطور صورت خود را بدون حوله خشک کنیم؟ به جای خشک کردن صورت با حوله، اجازه دهید صورت‌تان خود به خود با هوا خوردن خشک شود. این شیوه بهداشتی‌تر و ملایم‌تری برای خشک کردن صورت است گرچه در مقایسه با خشک کردن با حوله، زمان بیشتری می‌برد، اما پوست تان بابت آن از شما ممنون خواهد بود.

5 reasons why you should ditch the towel

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/265607

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *