http://didshahr.ir/264699

06:27 :: 1402/08/23

شهردار اردبیل از تلاش‌ها برای کاهش ترافیک مرکز شهر خبر داد و گفت: سال جاری ۲۲ میلیارد تومان اعتبار جهت تجهیز مرکز کنترل ترافیک تخصیص داده شده‌است.

محمود صفری

محمود صفری در جلسه با سرهنگ فتاحی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای رفع مشکل ترافیک مرکز شهر اردبیل به‌عنوان یک اولویت‌ مهم در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد که در همین راستا سال جاری نیز تجهیز اتاق کنترل ترافیک شهرداری و اجرای طرح زوج و فرد ترافیکی در دستور کار قرار دارد.

وی ضمن اشاره به افتتاح مرکز هوشمند کنترل ترافیک شهرداری در بهمن‌ماه سال گذشته، افزود: این مرکز با هدف نظم بخشی به امور ترافیک شهر به بهره‌برداری رسیده است؛ سال گذشته در جهت کنترل هوشمند ترافیک سطح شهر، شهرداری اقدام به تجهیز و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک به همراه نصب ۱۰ سامانه ثبت سرعت، ۹ سامانه پایش تصویر و یک سامانه عبور از چراغ قرمز کرد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: همچنین گام‌های موثر جهت کنترل ترافیک سطح شهر تداوم دارد بنابراین سال جاری نیز با مصوبه شورای اسلامی شهر اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان اقدام به توسعه تجهیزات هوشمند ترافیکی خواهیم کرد.

صفری از پیوند لینک دوربین اتاق کنترل ترافیک شهرداری با پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داد و گفت: با پیوند لینک دوربین پلیس راهنمایی و رانندگی و اتاق کنترل ترافیک، اعمال قانون و کنترل ترافیک هماهنگ‌تر و بهتر خواهد بود.

وی با بیان این‌‌که با افزایش تجهیزات اتاق کنترل ترافیک شهرداری و دریافت کد جریمه شاهد کاهش ترافیک می‌شویم، تصریح کرد: تجهیزات و سامانه‌هایی که در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید شامل ۵ سامانه در جهت کنترل سرعت خودروها و ثبت تخلفات سرعت، ۲ سامانه ثبت تخلف خودرویی جهت حذف پارک‌های دوبل معابر، ۲ سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و ۱۰ سامانه پایش تصویری بوده و همچنین دو مورد از تقاطعات پرترافیک شهر نیز در جهت کاهش تاخیر، هوشمندسازی می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از بیست تقاطع چراغدار سطح شهر نیز به یوپی‌اس و باطری جهت ذخیره سازی انرژی در مواقع بحرانی و قطعی برق مجهز خواهد شد.

در ادامه سرهنگ فتاحی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل ضمن قدردانی از تلاش‌های شهرداری در راستای کاهش و کنترل ترافیک در سطح شهر، گفت: یکی از خواسته‌های شهروندان، کنترل ترافیک بخصوص در مرکز شهر است‌

وی افزود: طرح زوج و فرد مرکز شهر اردبیل در شورای ترافیک تصویب و مجوز آن از وزارت کشور اخذ شد که در همین خصوص پلیس راهنمایی و رانندگی آماده اجرای این طرح است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264699

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *