http://didshahr.ir/267429

07:50 :: 1403/03/30

شهردار اردبیل گفت: با تمهیدات و تصمیمات انجام شده اجرای احکام پرونده های ماده ۱۰۰ شهرداری فوری صادر می‌شود همچنین با الکترونیکی شدن خدمات شهرداری صدور پروانه ساختمانی در صورت رعایت ضوابط به کمتر از ده روز کاهش پیدا کرده است.

محمود صفری

محمود صفری

محمود صفری در نشست بررسی عملکرد و هم اندیشی اعضای کمیسیون های ماده صد شهرداری اردبیل که با حضور معاون قضایی دادگستری استان، میرجعفریان و قاسمیان معاونان استاندار، مدیران شهرداری و رئیس واعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد، گفت: صدور رای نهایی احکام پرونده های ماده ۱۰۰ با تمهیدات اندیشیده شده فوری انجام و از ساخت و ساز‌های غیرمجاز جلوگیری شده است.
شهردار اردبیل افزود: با الکترونیکی کردن خدمات شهرداری و پیوند لینک صدور پروانه ساختمانی به سازمان نظام مهندسی، صدور پروانه ساختمانی در صورت رعایت ضوابط به کمتر از ده روز کاهش یافته است.

صفری افزود: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز هدف اول شهرداری اردبیل است و شهرداری نگاه درآمدزا به ماده ۱۰۰ ندارد.
شهردار اردبیل ادامه داد: با گشت‌های شبانه روزی نیروهای اجرائیات شهرداری از ساخت وسازهای بی‌رویه و غیر قانونی در حاشیه شهر پیشگیری شده است.

دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، شهرداری را یاری کنند

یوسف خدادادی معاون قضایی دادگستری استان اردبیل گفت: نباید از مدیریت شهری انتظار داشت که به تنهایی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری کند که در این راه، شهرداری نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها می‌باشد که در این راستا دادگستری استان در کنار شهرداری جهت رفع مشکلات این حوزه است.

وی افزود: ساخت‌وسازهای غیرمجاز باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اعلام و تشکیل پروند صورت گیرد که در این نقش مهندسان ناظر خطیر است چراکه لازم است در اسرع‌وقت تخلف را گزارش دهند.

معاون قضایی دادگستری استان اردبیل ادامه داد: باید در تشکیل پرونده و اجرای احکام هیچ‌گونه تبعیضی صورت نگیرد تا حق و حقوق شهروندان ضایع نشود‌؛ همچنین عدم اجرای حکم، تخلف محسوب می‌شود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267429

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *