http://didshahr.ir/260657

08:02 :: 1402/03/10

 مدیرکل بهزیستی اردبیل گفت: ۳۸۵ بیمار مبتلا به ام اس در بهزیستی این استان پرونده دارند و برای تامین هزینه‌های درمان و حمایت‌های روحی و روانی آنها خدمات متعدد ارائه می‌شود.

دست زن بیمار Sick woman hand

حامد رضایی اظهار کرد: ۲۵۰ نفر از مبتلایان ام اس زیرپوشش بهزیستی استان زن و ۱۳۵ نفر از آنها مرد هستند و بیمارانی که مبتلا به ام اس بوده و دارای علایم جسمی و حرکتی هستند، زیرپوشش بهزیستی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: این بیماران علاوه بر دریافت خدمات مستمر، از خدمات غیرمستمر بهزیستی از جمله کمک هزینه درمان، فیزیوتراپی، کاردرمانی و نظایر آن برخوردار می‌شوند و با وجود اینکه انجمن ام اس استان اردبیل و سایر مراکز غیردولتی در راستای کاهش آلام مبتلایان به ام اس تلاش می‌کنند، آگاهی بخشی در خصوص این بیماری در جامعه برای رفع مشکلات این بیماران موثر است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بیماری ام اس از بیماری‌های خاص محسوب می‌شود که به دلیل عوامل ژنتیکی یا وراثت و عوامل محیطی پدید می‌آید و به دنبال آن، سلول‌های عصبی مغز و نخاع فرد آسیب می‌بینند و از این‌رو هزینه‌های درمان این بیماری بسیار سنگین بوده و خانواده این افراد متحمل فشارهای اقتصادی و روحی و روانی زیادی می‌شوند.

بیش از ۲۷ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی استان اردبیل هستند و از این تعداد ۱۵ هزار نفر مستمری دریافت می‌کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260657

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *