http://didshahr.ir/256486

07:26 :: 1401/11/02

رضا محمدی  در مراسم تجلیل از سمن‌ها و مراکز فعال در حوزه سالمندان اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار جمعیت سالمند استان ۱۱۲ هزار و ۵۷۶ نفر می‌باشد.

سالمند بازنشسته

معاون توانبخشی بهزیستی استان اردبیل از بهره‌مندی بیش از ۱۱ هزار نفر از جمعیت سالمند استان اردبیل از خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی خبر داد.

رضا محمدی  در مراسم تجلیل از سمن‌ها و مراکز فعال در حوزه سالمندان اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار جمعیت سالمند استان ۱۱۲ هزار و ۵۷۶ نفر می‌باشد که از این تعداد بیش از ۱۱ هزار سالمند تحت پوشش بهزیستی بوده و از خدمات مستمر و غیرمستمر سازمان بهره‌مند هستند.

وی با تاکید بر اهمیت کیفیت بخشی به زندگی سالمندان افزود: در استان اردبیل در ۶ مرکز ۲۲۰ نفر از سالمندانی که دیگر امکان زندگی با خانواده خود را ندارند بصورت شبانه روزی نگهداری می‌شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: برای ۲۰۰ نفر سالمند در ۳ مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی سالمندان، خدماتی از قبیل؛ویزیت پزشک و پرستار، فیزیوتراپی، آموزشی، ورزشی و… ارائه می‌شود که در افزایش سطح سلامت جسمی، روحی و روانی آنان نقش بسزایی ایفا می‌کند.

محمدی گفت: یکی از سیاست‌های مهم بهزیستی مراقبت از سالمندان در منزل می‌باشد که در این راستا ۸۰ نفر سالمند تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند و همچنین ۵۰ نفر دیگر از سالمندن نیز تحت پوشش طرح ویزیت در منزل می‌باشند.

سالمند elder

اردبیل ۱۱۲ هزار سالمند دارد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256486

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *