http://didshahr.ir/260294

08:22 :: 1402/02/31

خلوصی در مورد آمار ازدواج نیز اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص جامعه جوانان چندان راغب به ازدواج نیستند و ما با یک سیر نزولی در این بخش روبه‌رو هستیم که در سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۴۳ مورد ثبت ازدواج را در این استان شاهد بودیم.

حلقه ازدواج marriage ring

وی تصریح کرد: این میزان نسبت به سال گذشته منفی ۱۱.۵ درصد بوده که در مجموع سال گذشته هر روز ۲۷ ازدواج در این استان به ثبت رسیده است.

خلوصی میانگین سنی ازدواج مردان را ۲۷ و زنان را ۲۳ سال اعلام کرد و گفت: سهم استان از آمار ازدواج کل کشور ۲ درصد است.

وی در مورد شاخص‌های طلاق نیز افزود: سال گذشته سه هزار و ۴۳۶ مورد طلاق در استان به ثبت رسید که نسبت به سال قبل آمار کاهشی را در این حوزه شاهد هستیم.

خلوصی میانگین سنی زوجه طلاق گرفته را ۳۰ سال و زوج را ۳۵ سال اعلام کرد و ادامه داد: بیشترین طلاق در گروه سنی ۲۴ تا ۲۹ سال برای زنان و ۳۰ تا ۳۴ سال برای مردان به ثبت رسیده که سهم استان از طلاق کشور نیز ۲ درصد بوده است.

وی از فعالیت سامانه‌های ثبت احوال به عنوان دقیق‌ترین مبنای آمار و ارائه اطلاعات اشاره کرد و گفت: پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور که زیر نظر ثبت احوال است، مطمئن‌ترین سامانه اطلاعاتی است که گروه‌های مختلف جامعه می‌توانند از اطلاعات و آمار آن استفاده کنند.

خلوصی ضرورت عمل به قانون جوانی جمعیت را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در این زمینه باید همه مسئولان استانی و کشوری دست به دست هم دهند تا تمامی مفاد این قانون اجرایی و عملیاتی شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل در مورد راه‌اندازی سامانه «سببی و نسبی» نیز اضافه کرد: در قالب سامانه «سهیم» به راحتی می‌توان تمامی اطلاعات جمعیتی به ویژه روابط نسبی و سببی را مشاهده کرده و در جریان آن قرار گرفت.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260294

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *