http://didshahr.ir/253099

01:32 :: 1401/08/08

شهردار اردبیل گفت: رسیدن به درآمد پایدار، از برنامه‌های اولویت‌‌دار شهرداری اردبیل است چراکه تحول جدی در منابع شهرداری با درآمد پایدار رخ می‌دهد.

محمود صفری

محمود صفری  در نشست با کانون سردفتران و دفتریاران اردبیل اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌‌دار شهرداری اردبیل رسیدن به درآمد پایدار است چراکه تحول جدی در منابع شهرداری با درآمد پایدار رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه وصول مالیات برای درآمد شهرداری مهم است، افزود: طبق ماده ۵۹ قانون مالیات‌های مستقیم موضوع مالیات نقل و انتقال قطعی املاک و انتقال حق واگذاری به ترتیب ۲درصد و یک‌درصد به‌عنوان عوارض، باید به حساب شهرداری‌ واریز شود.

نقش مهم دفاتر اسناد رسمی در وصول مطالبات شهرداری

شهردار اردبیل با بیان این‌که دفاتر اسناد رسمی در وصول مطالبات شهرداری نقش مهمی دارند، افزود: تعامل بین دفاتر اسناد و شهرداری‌، منجر به وصول مطالبات و درآمدزایی برای شهرداری می‌شود.

صفری تصریح کرد: شهرداری همچنین برای داشتن شهری زیبا و آباد تلاش می‌کند که در همین راستا درآمدهای شهرداری صرف خدمات عمومی شهری می‌شود تا شهری در شأن شهروندان ایجاد شود.

وی در ادامه ضمن قدردانی از همکاری دفاتر اسناد اردبیل با شهرداری، بر وصول مالیات تأکید کرد و گفت: انتظار داریم دفاتر اسناد، همکاری تنگاتنگی با شهرداری‌ اردبیل داشته باشند و همچنین در این راستا شهرداری آماده ایجاد سامانه الکترونیکی جهت مکاتبات با دفاتر اسناد رسمی برای وصول مطالبات شهرداری است.

مالیات وصولی در شهرداری‌، صرف ارائه خدمات بهتر به شهروندان می‌شود

بهمن الفی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اردبیل هم در این نشست بیان کرد: همه ما واقف هستیم که مالیات وصولی در شهرداری‌، صرف شهر و ارائه خدمات بهتر و مطلوب به شهروندان می‌شود.

وی با بیان این‌که ایجاد سامانه الکترونیکی جهت مکاتبات و اخذ عوارض نوسازی کمک شایانی به شهرداری جهت دریافت مطالبات خود می‌کند، اظهار کرد: وصول مالیات شهرداری در دستور کار کانون سردفتران است که در این راستا شهرداری می‌تواند با ایجاد سامانه الکترونیکی برای عوارض نوسازی، کانون را جهت دریافت عوارض همراهی کند و همچنین در بحث ماده ۸ بهترین راه‌حل، هماهنگی و دریافت مطالبات شهرداری از طریق اداره‌کل دارایی و امور مالیاتی است.

شهرداری

تحول جدی در منابع شهرداری با درآمد پایدار رخ می‌دهد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253099

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *