http://didshahr.ir/248531

06:12 :: 1401/04/09

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل شرایط تأمین منابع آب در شهرها و روستاهای این استان را نامطلوب خواند و با ابزار نگرانی نسبت به اسراف آب، از افزایش تعرفه آب مصرفی برای خانوارهای پرمصرف خبر داد.

علیرضا نعمت سلطانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل اعلام کرد: ۷۰۰ روستای استان اردبیل با کمبود جدی آب رو به روست و آبرسانی به آنها با استفاده از تانکر انجام می شود.

علیرضا نعمت سلطانی خواستار مساعدت مسئولان کشوری برای تانکرهای مورد نیاز استان به منظور آبرسانی سیار به روستاها و مناطق عشایری فاقد شبکه تامین آب استان اردبیل شد و گفت: این مشکل چندین ساله استان تاکنون لاینحل باقی مانده است.

وی با اشاره به محدودیت منابع آب در استان اردبیل و تشدید خشکسالی پی در پی سالانه بیان کرد: این استان با وجود بارش متوسط و به نسبت کافی، به علت تداوم خشکسالی و نبود منابع، مخازن و شبکه آبرسانی مطمئن، همواره در فصل تابستان با کمبود آب برای جمعیت ساکن روستاها رو به روست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل شرایط تأمین منابع آب در شهرها و روستاهای این استان را نامطلوب خواند و با ابزار نگرانی نسبت به اسراف آب، از افزایش تعرفه آب مصرفی برای خانوارهای پرمصرف خبر داد.

وی رشد روزافزون مصرف آب به ویژه انشعاب غیرمجاز را از چالش‌های اساسی کمبود آب در استان اردبیل ذکر کرد و گفت: خانواده‌هایی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، با جریمه و افزایش قیمت آب مصرفی روبه‌رو خواهند شد.

نعمت سلطانی خواستار توجه و احساس مسئولیت مردم نسبت به فرهنگ استفاده صحیح از منابع آب شد و اظهار کرد: افزایش جمعیت در شهرها و سکونت بیش از نیمی از جمعیت استان در شهر اردبیل، مشکل تامین آب در این شهر را دو چندان کرده است.

وی بیان کرد: دشت اردبیل با افت شدید منابع آب زیرزمینی مواجه شده و در کنار آن، ذخایر پشت سدهای استان نیز در سال جاری به شدت کاهش یافته و همین امر سبب شده که تامین آب جمعیت شهری و روستایی استان از این دو منبع دچار چالش اساسی شود.

علیرضا نعمت سلطانی:افزایش تعرفه آب مصرفی برای خانوارهای پرمصرف

افزایش تعرفه آب مصرفی برای خانوارهای پرمصرف

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/248531

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *