http://didshahr.ir/262032

09:27 :: 1402/04/28

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: کیفیت و سلامت آب شرب اردبیل در حد استاندارد است و مرکز بهداشت استان به عنوان مرجع ناظر به صورت شبانه‌روزی آن را مورد بررسی و کنترل قرار می‌دهد.

آبمعدنی

علیرضا نعمت سلطانی  اظهار کرد: کلرسنجی روزانه و نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی به صورت ماهیانه و سالیانه از شبکه آب تمام شهرها و روستاهای استان توسط مراکز بهداشت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به محض ورود آب خام به تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل که جزو بزرگترین و پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های استان و مجهز به سیستم گندزدایی است، فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و گندزدایی برای حذف آلاینده‌ها بر روی آب خام انجام شده و مورد تصفیه کامل قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل خاطرنشان کرد: تمام عوامل میکروبی، شیمیایی و آلاینده‌ها در بدو ورود به تصفیه‌خانه از طریق فرآیندهای فیزیکی، انعقاد و لخته‌سازی، ته‌نشینی و گندزدایی از آب حذف شده و آب سالم و بهداشتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

نعمت سلطانی گفت: در انتهای فرآیند تصفیه، برای حفظ کلر باقیمانده در شبکه آب شرب و جلوگیری از آلودگی ثانویه، بار دیگر با گندزدایی می‌شود و از سال گذشته جهت افزایش کیفیت آب خروجی تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل پیمانکاران شرکت‌ آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه‌ای اردبیل طرح جدیدی اجرا کرده‌اند.

۳۰ شهر و ۹۹۱ روستای استان اردبیل زیرپوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل قرار دارند و ۴۰۱ هزار نفر جمعیت در مناطق روستایی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262032

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *