http://didshahr.ir/244740

03:26 :: 1402/01/12

 پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل در روز ۱۳ بدر

13 بدر هوا چگونه خواهد بود؟

♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در سند خودرو که برخی‌ها نمی‌دانند ♥


پیرو هشدارهای صادره هواشناسی، طی دیروز و دیشب بارش قابل توجه باران و برف در سطح استان رخ داد که بیشترین بارش برف در شهرستان نیر با ۲۰ سانتیمتر (و در ایستگاه بارانسنجی کورعباسلو از توابع شهرستان نیر با ۳۵ سانتیمتر) به ثبت رسید.

براساس نقشه های هواشناسی طی امروز تا صبح فردا (یکشنبه ۱۳ فروردین) شرایط جوی نسبتاً ناپایدار و آسمان استان غالباً نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود. از اینرو طی این مدت در مناطقی از استان بویژه در مناطق شمالی، دامنه کوهستان سبلان و بخش هایی از جنوب استان) بارش پراکنده باران و برف احتمال می رود.

همچنین با تداوم توده هوای سرد در منطقه، طی امشب تا صبح فردا نیز در مناطق مرکزی و جنوبی استان، کمینه دمای هوا ۳ تا ۵ درجه سلسیوس زیر صفر افت خواهد کرد. لذا ضروری است باغداران محترم طی امشب تا صبح فردا نیز در خصوص جلوگیری از خسارت سرمازدگی اقدامات لازم را انجام دهند.

از صبح فردا با خروج سامانه سرد و بارشی از استان، آسمان در بیشتر مناطق صاف بوده و پدیده غالب وزش باد جنوبی (در ساعات بعدازظهر و عصر با سرعت تند) پیش بینی می شود.

از روز دوشنبه تا آخر هفته با حاکمیت شرایط پایدار جوی، آسمانی صاف همراه با وزش باد جنوبی و افزایش دمای هوا در سطح استان انتظار می رود.


هواشناسی

 پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل در روز ۱۳ بدر

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/244740

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *