http://didshahr.ir/267277

00:50 :: 1403/03/20

عاشق دختری شدم که تمام استوری‌هایش تلخ است

عاشق دختری شدم که پر از درد است

نویسنده : دکتر حسین محرابی | ‌ روان‌شناس و مدرس دانشگاه

سوال: عاشق دختری شده‌ام که در زندگی خیلی‌ها به او بدی کردند. روحش زخمی است اما من دوستش دارم و می‌خواهم به او کمک کنم. من پسری ۲۲ ساله هستم و او ۲۱ سال دارد. تمام استوری‌هایش تلخ و پر از درد است.

پاسخ: گفتید عاشق دختری شدم که در زندگی خیلی‌ها به او بدی کردند و روحش زخمی است. باید توجه داشته باشید که این دختر آسیب‌دیده است؛ بنابراین لازم است مراقب باشید با یک اقدام نسنجیده و ناخواسته، آسیب بیشتری به وی وارد نشود. زیرا برخی مداخلات برای افراد آسیب‌دیده و دارای مشکلات روحی کاملا تخصصی بوده و لازم است که یک فرد متخصص در این فرایند دخالت داشته باشد. توصیه اول بنده این است که قبل از هر اقدامی، او را راضی کنید تا به یک روان شناس و مشاور با تجربه مراجعه کند.

احساسی تصمیم نگیرید

همان‌طور که می‌دانید هیچ فردی احساس ترحم دیگران را برنمی‌تابد و دوست ندارد دیگران نگاه ترحم‌آمیز به او داشته باشند. بنابراین اگر شما چنین احساسی دارید باید خدمت شما عرض کنم که چنین حسی نمی‌تواند مبنای تصمیم‌گیری برای انتخاب همسر باشد و برخلاف تصور عامه این اقدام نه تنها کمک کردن به او نیست بلکه ممکن است در طول زمان آسیب بیشتری به روح و روان وی و همچنین خود شما وارد کند. هرچند شما اشاره‌ای به روش و برنامه خود برای کمک به ایشان نکرده و هیچ توضیحی در خصوص این که قصد ازدواج با وی دارید یا نه، نداده‌اید. از طرف دیگر حتی اگر شما با ازدواج قصد کمک‌کردن به ایشان را دارید، باید بدانید که بر اساس نظر علمی روانشناسی افراد نباید مهم ترین تصمیم زندگی خود که همان انتخاب همسر هست را در شرایط روحی نامناسب بگیرند پس با این حساب بهتر است که ایشان بعد از رسیدن به سلامت روانی نسبی در مورد آینده زندگی خود تصمیم‌گیری کند.

استوری‌هایش نشانه افسردگی است

گفته‌اید که تمام استوری‌های دختر مورد علاقه‌تان، تلخ و پر از درد است. باید توجه داشته باشید که استوری‌های غمگین می‌تواند نشانه افسردگی باشد. البته در صورتی که اقدام درمانی مناسب صورت بگیرد، به‌تدریج این موضوع حل خواهد شد اما اگر درمان نشود، ممکن است عواقب تلخی داشته باشد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267277

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *