http://didshahr.ir/267264

01:31 :: 1403/03/19

بخاطر اینکه مادرم روی من حساس بود دعوا کردم ولی حالا رویم نمی‌شود از مادرم عذرخواهی کنم.

دختری 19 ساله ام و مادرم روی من حساس است

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی | ‌ مشاور خانواده

سوال: دختری ۱۹ ساله هستم. یک سال است که مادرم خیلی روی من حساسیت داشت و با هم دعوا زیاد داشتیم. این رابطه سمی ادامه داشت تا چند وقت پیش که با هم قهر کردیم. حالا می‌خواهم از او عذرخواهی کنم اما رویم نمی‌شود. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، باید خدمت شما بیان کنم قطعا زندگی در چنین شرایطی خوشایند نیست. درباره سخت‌گیری خانواده به‌خصوص مادرتان باید سعی کنید به آن ها ثابت کنید که شما بزرگ شده‌اید و نیازی به این همه محدودیت ندارید.

نگرش مثبتی به نگرانی مادرتان داشته باشید

شما نمی‌توانید دیدگاه و نگرش مادرتان را عوض کنید و قطعا او به‌عنوان یک مادر نگران شماست. پیشنهاد من به شما این است که طرز تفکر خودتان را تغییر دهید و به جای این همه فاصله و ناراحتی، نگرش و تفکر مثبت‌تری به نگرانی مادرتان داشته باشید. شاید رفتار خود شما مسبب این همه تنش شده است که سرانجامش باعث پشیمانی شما و دل شکستن مادرتان شده است.

مصادیق حساسیت‌های مادرتان را بشناسید

رفتارها، ظاهر، انتخاب‌ها و چیزهایی که باعث انتقاد مادرتان می‌شود را بشناسید. در واقع، خانواده با به رخ کشیدن اشتباهات شما و سرزنش‌تان در حال تربیت و مدیریت شما هستند پس بسیار طبیعی است.

برای آشتی پیش‌قدم شوید

هرچه بتوانید در زمان‌هایی که به اصطلاح مادرتان گیر می‌دهد ‌و قصد کنترل شما را دارد با احترام به او پاسخ دهید و از کوره در نروید بیشتر می‌توانید او را با خودتان هم نظر کنید و موفق شوید.اگر مادرتان رفتاری با شما انجام داده که ناراحت‌تان کرده، آن را فراموش کنید و در اولین فرصت مناسب به سراغش بروید و به او بگویید که می خواهم با شما صحبت کنم. لازم نیست حتما به کلمه آشتی اشاره کنید. با صحبت کردن مشکل خود را حل کنید. روراست باشید و حرف دلتان و انتظارات‌تان را به او بگویید و به جای کناره‌گیری و دعوا با نزدیک شدن به او مسئله را حل کنید. اگر نمی‌توانید مستقیما با او صحبت کنید با پیامک، شبکه‌های‌اجتماعی یا نوشتن نامه با او ارتباط برقرار کنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267264

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *