http://didshahr.ir/267228

07:39 :: 1403/03/16

​سید حجت مدنی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: از آغاز اجرای طرح رایگان دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی تاکنون، پنج هزار و ۴۰۷ خودروی عمومی در استان اردبیل دوگانه سوز شده است.

حجت مدنی

سید حجت مدنی مدیر منطقه ضمن اعلام خبر فوق گفت: تاکنون شش هزار و ۱۴۴ دستگاه خودرو در سامانه gcr.niopdc.ir برای تبدیل به دو گانه سوز در سطح منطقه ثبت نام کرده اند که از این تعداد پنج هزار و ۴۰۷ خودرو دو گانه سوز شدند و ۷۳۷ دستگاه خودروی دیگر در صف تبدیل هستند.

مدیر منطقه اردبیل افزود: از مزیت های استفاده از سوخت سی ان جی در خودروها می توان به صرفه جویی در مصرف بنزین، آلایندگی کمتر نسبت به سوخت بنزین و همچنین کاهش هزینه سوخت اشاره کرد.

مدیر منطقه اردبیل خاطر نشان کرد: یکی از نکات اصلی و مهم در سوق دادن صنعت خودرو سازی به سمت تولید خودروهای دوگانه سوز این است که فرایند تولید گاز نسبت به بنزین آسان بوده و هزینه کمتری نسبت به تولید بنزین در سطح کشور دارد.

مدنی ادامه داد: برای خودروهای شامل طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح ارسال می شود و مالکان خودروها می توانند با مراجعه به سایت اشاره شده، نسبت به ثبت نام و نوبت گیری در کارگاه های مجاز تبدیل اقدام کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267228

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *