http://didshahr.ir/266778

05:06 :: 1402/12/27

نمی‌دانم چطور در سال جدید، شوهر و پدر باحال‌تری باشم.

بیکاری مرد

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی | ‌ روان‌شناس

سوال: یک پسربچه ۳ ساله دارم که علاقه زیادی به او دارم. خانمم را هم دوست دارم. من ۲۹ ساله هستم. شرایط اقتصادی‌ام باعث شده تا نتوانم خیلی آدم خوش‌خنده و باحالی برای خانواده‌ام باشم اما می‌خواهم سال ۱۴۰۳، شوهر و پدر باحال‌تری باشم. راهنمایی کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، احساس می‌کنم که شرایط اقتصادی‌تان خوب نیست اما بحرانی هم نیست. اگر این طور باشد، روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند در تغییر حال شما موثر باشد.

فهرست شادی‌های کم‌خرج و مورد علاقه را بنویسید

برای شاد بودن حتماً لازم نیست که پول زیادی داشته باشید. می‌توانید با کمترین هزینه‌ای شاد باشید. مثلا همراه همسر و فرزندتان گاهی پیاده‌روی کنید و درباره خاطرات خوب زندگی حرف بزنید. می‌توانید درباره رسیدگی به فرزند با همسرتان تقسیم وظایف کنید. مثلاً فعالیت‌های مورد علاقه فرزندتان را روی برگه یادداشت کنید و به نوبت برای فرزندتان وقت بگذارید. حتی می‌توانید هنگام بازی کردن با کودک، ساعت را تنظیم کنید تا در زمان مشخصی زنگ بزند و سپس به کارهای بعدی‌تان برسید و بقیه بازی یا بازی جدید را همسرتان با کودک انجام دهد. درباره وقتی که می‌خواهید با همسرتان بگذرانید هم به همین شکل می‌توانید زمان‌هایی را از قبل مشخص کنید.

دغدغه افزایش درآمد داشته باشید

اگر فکر می‌کنید مشکلات مالی باعث ناراحتی و بی‌حوصلگی شما شده، به راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر فکر کنید. در همین شرایط سخت اقتصادی افراد زیادی هستند که درآمد خوبی دارند و حتی می‌توانید با مشاوران شغلی و کارشناسان اقتصادی مشورت کنید.برای تغییر آن‌چه که می‌توانید نهایت سعی‌تان را بکنید و واقعیت‌هایی را که نمی‌توانید تغییر دهید به عنوان محدودیت بپذیرید. اگر بدانید که چه چیزهایی را می‌توانید در زندگی تغییر دهید، تمام تلاش‌تان را خواهید کرد و چنان چه بدانید برخی چیزها قابل تغییر یا دست‌یافتنی نیستند، وقت‌تان را بیهوده تلف نخواهید کرد.

کارهای تلنبارشده را در روزهای پایانی سال انجام دهید

حتماً از گذشته اهداف و برنامه‌هایی بوده که دوست داشته‌اید انجام دهید و فرصت پرداختن به آن را نداشته‌اید یا ناتمام رها شده‌اند. اکنون بار دیگر به آن کارهای ناتمام فکر و شروع به انجام شان کنید. این کار انرژی دوباره ای به شما می‌دهد و حیات تازه‌ای به شما می‌بخشد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/266778

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *