http://didshahr.ir/264978

00:34 :: 1402/09/11

بیشتر مردم برای درمان خانگی دندان درد از قرص‌هایی مانند بروفن و ژلوفن استفاده می‌کنند.اما روش های دیگری نیز در این مورد وجود دارد.

دندان

در ریر به برخی از روشهای درمان خانگی دندان درد اشاره می کنیم.

۱- روغن میخک| مقدار کمی روغن میخک را روی یک پنبه بمالید. پنبه را به مدت ۱۵ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. روغن میخک دارای خواص ضد درد طبیعی است که به کاهش و بی حس کردن درد کمک می‌کند.

۲- خمیر پودر زردچوبه| در این شیوه پودر زردچوبه را با آب به اندازه‌ای مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. خمیر را به طور مستقیم روی ناحیه آسیب دیده بمالید. زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که به کاهش درد کمک می‌کند.

۳- آب نمک| یکی از راه های قدیمی و متداول برای بی حس کردن و کاهش درد دندان و کم کردن اثر عفونت‌ها استفاده از محلول نمک ساده است. در این شیوه درمانی ساده، نصف قاشق چای‌خوری نمک را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. حدود ۳۰ ثانیه قبل از بیرون ریختن این محلول، دهان خود را با این محلول آب نمک کاملا بشویید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید. آب نمک می تواند به کاهش التهاب و کشتن باکتری‌ها کمک کند.

۴- چای نعناع تند| استفاده از خمیر نعناع تند یا دم کردن چای با برگ نعناع می‌تواند به کاهش درد اطراف دندان یا لثه کمک کند. در واقع، یک دمنوش ساده نعناع را می‌توان به عنوان دهان‌شویه برای دور نگه داشتن باکتری‌ها استفاده کرد. این دمنوش همچنین ممکن است یک اثر بی حس کنندگی ملایم ایجاد کند.

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264978

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *