http://didshahr.ir/264869

07:08 :: 1402/09/01

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از کشف اشیای عتیقه و آثاری با قدمت ۲ هزار سال قبل از میلاد در سرعین خبر داد.

حسن محمدی‌ ادیب

حسن محمدی ادیب اظهار داشت: شهر سرعین از قابلیت‌های منحصربه فرد گردشگری، تاریخی و طبیعی برخوردار است و در کنار آبدرمانی‌های متعدد، در این شهرستان مناطق تاریخی و باستانی نیز بر جذابیت حضور گردشگران افزوده است.

وی تصریح کرد: منطقه «کنزق» از مناطق تاریخی و دارای بافت با ارزش است که قرار شده با شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه، زمینه برای جذب گردشگران و مسافران با احیای این بافت تاریخی فراهم آید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: بیش از ۲۰۰ غار طبیعی در این منطقه شناسایی شده و یا در مرحله شناسایی است که آثار به دست آمده نیز با قدمت ۲ هزار سال قبل از میلاد از آثار بر جای مانده تاریخی بی نظیر است که به راحتی می‌توان گردشگران و مسافران را در قالب تورهای درون استانی و شهرستانی به سمت این جاذبه‌ها سوق داد.

محمدی ادیب افزود: قرار است با همکاری فرمانداری سرعین در کنار نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی، موقعیت این منطقه برای گردشگران معرفی شده تا امکان احیای بافت تاریخی و راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی در این منطقه فراهم آید.

وی به برگزاری ششمین نمایشگاه گردشگری در آنکارا و حضور نمایندگان استان اردبیل در این رویداد اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به میزبانی استان اردبیل از رویداد ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو، استان اردبیل به نمایندگی از کشورمان در این نمایشگاه حضور پیدا کرد تا ما بتوانیم قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان را در سطح بین‌المللی معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این رویداد فعالان گردشگری بیش از ۲۵ کشور دنیا حاضر شده بودند که ما نیز از فرصت فراهم شده، سعی کردیم در قالب بسته‌ها، بروشورها و سایر اقلام تبلیغاتی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان اردبیل را به ویژه در بخش گردشگری طبیعی و آبدرمانی‌ها معرفی کنیم.

محمدی ادیب رغبت و انگیزه سرمایه‌گذاران مناطق مختلف دنیا را برای حضور در سرعین و استان اردبیل با هدف سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری یادآور شد و اضافه کرد: قرار شد تا در ماه‌های آینده با حضور گروهی از سرمایه‌گذاران ترکیه ساخت هتل بیمارستان و مراکز گردشگری سلامت مورد توجه و تمرکز قرار گرفته و امکان اجرای این طرح‌ها فراهم آید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264869

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *