http://didshahr.ir/264827

01:31 :: 1402/08/30

مشاوره فردی: شوهرم زیرآبی به خانواده‌اش کمک می‌کند.

زن

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی| ‌ روان‌شناس

سوال: شوهرم بیشتر خریدهای خانواده‌اش را انجام می‌دهد و زیرآبی به آن‌ها کمک می‌کند. فکر می‌کند که من هم نمی‌فهمم. تازه خانواده‌اش به ما دستور می‌دهند اما به بقیه بچه‌های‌شان نه. قدرشناس هم نیستند و ما آرامش نداریم. چه کنیم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، قبل از هر چیزی باید بدانم که آیا همسرتان هم به اندازه شما از این بابت ناراحت است یا خیر؟ اگر او با شما هم عقیده باشد، می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک زیادی کند در غیر این صورت، کار قدری سخت‌تر خواهد شد. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

شخصا به خانواده شوهرتان انتقاد نکنید

شوهرتان را واسطه انتقاد خودتان به خانواده‌اش قرار دهید؛ یعنی سعی کنید آن چه را که می‌خواهید به منظور انتقاد به مادرشوهر، پدرشوهر و دیگر اعضای این خانواده انتقال دهید از طریق همسرتان باشد و از رودررو شدن مستقیم با آن‌ها در این باره خودداری کنید. این موضوع بهتر است به واسطه همسرتان حل شود تا به رابطه شما با خانواده‌اش آسیبی وارد نشود. تجربه نشان داده که این اقدام، نوعی پیشگیری است تا از مشکلات بعدی خودداری شود.

لازم نیست با فردی بجنگید

اگر انتظارات خانواده همسرتان از پسرشان زیاد است، شما هم خواسته‌های خود را با آرامش از همسرتان مطالبه کنید. اگر برآورده کردن مجموع این خواسته‌ها برای همسرتان دشوار باشد به ناچار تعادلی بین این دو برقرار خواهد کرد تا هم شما به خواسته‌های‌تان برسید و هم بتواند خانواده‌اش را مجاب کند که انتظارات غیرواقع بینانه‌ای از او دارند، اما پیشنهاد می‌کنم به جای این که به همسرتان راجع به خانواده‌اش تذکر دهید، سعی کنید خواسته‌های منطقی خود را مطرح کنید تا او را با حق و حقوق خودتان در این باره بیشتر آشنا کنید.

رابطه خود را با همسرتان بهبود ببخشید

به‌طور کلی مردها وقتی در کنار کسی احساس خوبی دارند، سعی می‌کنند برایش وقت، انرژی و پول زیادی خرج کنند. قطعا همان‌طور که همسرتان با شما از روی عشق و علاقه ازدواج کرده، باید این رابطه را با همان کشش و جاذبه ادامه دهد تا بتواند احساس بهتری داشته باشد. به دنبال راه‌هایی باشید تا رابطه‌تان را از تکراری بودن نجات دهید و همیشه اتفاقات تازه‌ای را تجربه کنید. از مناسبت‌های مختلف مانند تولد، اعیاد و … برای غافلگیر کردن یکدیگر استفاده و هیجان را در زندگی تان حفظ کنید تا لبخند از چهره هیچ کدام تان پاک نشود. این تجربه‌های خوب در زندگی به خاطره‌هایی تبدیل می‌شود که «دوست داشتن» را پایدار می‌کند. وقتی دو نفر یکدیگر را دوست دارند، سعی می‌کنند با توجه به یکدیگر، نیازهای همدیگر را برطرف کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264827

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *