http://didshahr.ir/264611

05:03 :: 1402/08/20

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از انجام مطالعات ممیزی ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و انرژی (HSEE) برای بیش از ۵۵۰ واحد تولیدی به منظور شناسایی واحدهای پرخطر و ارائه برنامه‌ها و راهکارهای اصلاحی و پیشنهادی برای پیشگیری از حوادث خبر داد.

هاشم علاییرک

هاشم علایی ضمن بیان این خبر اظهار داشت: ارتقای سطح ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، یکی از مهمترین سیاست‌های این شرکت در صیانت از سرمایه‌گذاری‎های مادی و معنوی واحدهای تولیدی است که برای تحقق این هدف مهم، شاخص‌های عملیاتی در این حوزه به طور جد برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های حوزه HSEEاین شرکت با هدف شناسایی کانون‌های خطر، جلوگیری از خطرات و خسارات محتمل، اقدامات پیشگیرانه و تهیه شناسنامه و توصیه نامه برای هریک از واحدهای تولیدی انجام می‌شود که با توجه به استقرار ۷۰۰ واحد بهره بردار در شهرک‌های صنعتی استان، خوشبختانه تاکنون این مطالعات برای بیش از ۵۵۰ واحد تولیدی تهیه و اجرایی شده است.

علایی هدف از تهیه این توصیه نامه‌ها را رفع نقاط ضعف و آسیب پذیر، بهینه سازی مصرف آب، برق و گاز، استفاده بهینه از انرژی‌های نو و تجدید پذیر برشمرد و افزود: در کنار ارائه توصیه‌نامه‌ها نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده و همچنین نصب شیرهای هیدرانت در خیابان‌های مشرف به واحدهای پرخطر اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در سال جاری نیز مطالعات ممیزی برای ۱۵۰ واحد تولیدی در دست اجرا است که امیدواریم با برنامه‌های اصلاحی، شاهد ارتقاء شاخص‌های HSEE در واحدهای تولیدی باشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264611

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *