http://didshahr.ir/264603

01:05 :: 1402/08/20

مشاوره فردی: خانه مان مهیای درس خواندن برای من نیست

در خانه آرامش ندارم، چه کنم؟

۱۷ ساله‌ام و یک خواهر و برادر کوچک‌تر دارم. خیلی اذیت می‌کنند و نمی‌گذارند درس‌هایم را بخوانم. شرایط خانه‌مان برای درس خواندن مهیا نیست. راهنمایی کنید.

نویسنده : فرزانه عطاران | ‌ مشاور

مخاطب‌گرامی، شما در دوره‌ای از مراحل تحصیلی هستید که اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین باید شرایط را طوری مدیریت کنید که بتوانید از زمان‌هایی که محیط منزل در سکوت و آرامش بیشتری است، بیشترین استفاده را ببرید. به‌عنوان مثال اگر برادران شما در سن کودکی قرار دارند، وقتی آن‌ها خواب هستند یا اگر دانش آموز هستند، وقتی مدرسه یا در بیرون منزل مشغول بازی هستند، دروسی را مطالعه کنید که نیاز به تمرکز و آرامش بیشتری دارد و وقتی در منزل سر و صدای بیشتری هست، دروس دیگر را مطالعه کنید.

از کتابخانه یا فامیل‌های‌تان کمک بگیرید

اگر برای شما این امکان وجود دارد که در مدرسه خود ساعات بیشتری بمانید، مطالعه دروس اصلی را آن‌جا داشته باشید. به عنوان مثال درروزهای پنج‌شنبه که مدارس دولتی تعطیل است، شما به مدرسه بروید و در آن‌جا مطالعه کنید یا اگر در نزدیک منزل، مکان های مورد تایید خانواده مانند کتابخانه است، به آنجاها بروید. همچنین اگر در منزل اقوام نزدیک مانند مادربزرگ و … محیطی مناسب برای مطالعه وجود دارد، می توانید روزهای مشخصی از هفته آن جا بروید و به مطالعه بپردازید.

برای درس‌نخواندن دنبال بهانه نباشید

در خاتمه باید به این موضوع اشاره کرد آن‌چه مهم است، عزم و اراده و تصمیم شما برای مطالعه و رسیدن به موفقیت است و چه بسیار افرادی که در شرایط سخت تر و دشوارتری از شما مطالعه کرده و به مدارج بالای علمی دست یافته اند بنابراین، این شرایط را بهانه شکست قرار ندهید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264603

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *