http://didshahr.ir/264471

02:30 :: 1402/08/13

مشاوره: رفتار پدر زنم با دخترش مشکوک است و او همیشه سعی دارد دخترش را از من دور کند.

رفتار پدر زنم با دخترش مشکوک است

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی | ‌ روان‌شناس بالینی

سوال: مردی ۲۵ ساله‎ و در عقد هستم. شرایط خاصی دارم و نیاز به راهنمایی شما دارم. پدرزن و مادرخانمم چندین بار تصمیم به طلاق گرفتند. هر بار هم، پای دخترشان را که همسر من است به ماجرا باز می‌کنند و او را از من دور می‌کنند! از لحاظ فرهنگی، سطح خانواده‌شان پایین است. خیلی هم درگیر مادیات هستند و خانمم از خودش اختیاری ندارد. او ۱۸ ساله است. پدرزنم می‌گوید که خانواده‌اش از وصلت با من پشیمان شدند.

پاسخ: مخاطب گرامی، تفاوت‌های فرهنگی بین خانواده شما و خانواده همسرتان از یک طرف و اختلافات شخصی بین پدرخانم و مادرخانم‌تان از طرف دیگر از مهم‌ترین مشکلاتی است که با آن مواجهید. در نظر داشته باشید شباهت‌های فرهنگی از جمله مواردی است که قبل از ازدواج بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و بر آن تاکید می‌شود. طبیعی است که اگر تفاوت‌های فرهنگی زیاد باشد، مشکل ایجاد می‌کند. در ضمن چون در دوران عقد به سر می‌برید، احتمال تاثیرگذاری مشکلات پدرخانم و مادرخانم‌تان بر نظرات همسرتان بیشتر است و تردید همسرتان در انتخاب بین خانواده‌اش و شما بیشتر خواهد بود. از طرفی همسر شما سن کمی دارد و این می‌تواند باعث شود نتواند به راحتی تصمیم بگیرد. با این حال، چند توصیه به شما دارم.

مرز بین زندگی خود و خانواده همسرتان را مشخص کنید

سعی کنید مرز بین زندگی خوپد و زندگی خانواده همسرتان را مشخص کنید تا از دخالت‌های بیجا در زندگی شما پیشگیری شود؛ برای مثال اگر همسرتان را دوست دارید و اختلاف جدی بین شما دو نفر وجود ندارد و تنها با دخالت‌های خانواده‌اش مشکل دارید، سریع‎تر به دوران عقد پایان دهید و مستقل شوید تا چارچوب زندگی‌تان حفظ شود و بهتر بتوانید درباره زندگی‎تان تصمیم بگیرید. دوران عقد زمانی برای فراهم کردن شرایط به منظور ورود به زندگی‌مشترک است اگر زیاد طولانی شود، می‌تواند احساس استقلال را از شما بگیرد و اجازه دخالت اطرافیان را افزایش دهد.

همسرتان هم از این وصلت پشیمان است؟

دلایل پشیمانی پدر و مادر همسرتان را از آن‌ها بپرسید. ببینید چه دلایلی برای منصرف‌شدن‌شان وجود دارد. آیا به دلیل مشکلات خودشان می‌گویند پشیمانند یا خیر، ادعا می‌کنند در شما نقطه ضعفی وجود دارد؟ نظر همسرتان چیست؟ با حرف‌های خانواده‌اش موافق است یا مخالف؟ این دلایل در ادامه تصمیم‌گیری شما بسیار نقش دارد.

خواسته‌های مالی‌شان نامعقول است؟

گفته‌اید که خانواده همسرتان خیلی درگیر مادیات هستند. مواضع خودتان را دربرابر خواسته‌های مالی آن‌ها مشخص کنید. آیا خواسته‌های نامعقولی از شما دارند؟ آیا در برآوردن این خواسته‌های مالی مشکل دارید؟ درنهایت اگر درباره مسائل مالی مشکلی ندارید، سعی کنید با گفت‌و‌گو و مذاکره به توافق برسید. ضمن این که مهم است بدانیم آیا همسرتان هم با خانواده‌اش هم‎عقیده است یا خیر.

بیشتر بخوانید: مطلبی که همه دانشجوهای دختر و پسر باید بدانند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264471

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *