http://didshahr.ir/264117

06:27 :: 1402/07/25

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت:تثبیت مالکیت اوقاف در استان مبنای کار قرار گرفته و در ۹۵ درصد موقوفات تثبیت مالکیت انجام شده است.

مهدی ستوده

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از تثبیت مالکیت ۹۵ درصد موقوفات در استان اردبیل خبرداد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ستوده اظهار داشت: تثبیت مالکیت اوقاف در استان مبنای کار قرار گرفته و در ۹۵ درصد موقوفات تثبیت مالکیت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ۷هزار موقوفه و رقبه در استان وجود دارد بیان کرد: فعالیت این موقوفات در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود و در راستای اجاره موقوفات هم اقدامات خوبی انجام شده که در این راستا ۸۵ درصد اجاره‌ها بسته شده است.

ستوده‌ اجرای نیات واقفین را یکی از اولویت‌های اساسی عنوان کرد و افزود: این امر دراستان اجرایی می‌شود.کارکردهای وقف در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی اجتماعی و اقتصادی و بخش‌های مختلف بوده و درحال حاضر هم با رویکردهای مورد نیاز جامعه این وقف‌ها با رضایت واقفین صورت می‌گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود:عملیات عمرانی هم توسط اوقاف با جدیت انجام می‌شود که در این زمینه عملیات اجرایی۶۲ واحد جدید و۷۲ مغازه انجام شده و می‌شود.

ستوده از اخد مجوز احداث ۱۱۰واحد هم خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این واحد‌ها هم انجام می‌شود.احیاگری اراضی زراعی در شهرستان‌ها هم مبنای کار قرار گرفته است که هم در شهرها و هم روستاها انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در راستای صرفه‌جویی در مصرف برق پنل خورشیدی در امام زاده‌ها و بقاع متبرکه‌ها نصب شده و می‌شود.برنامه‌های فرهنگی هم به طور متناوب در امام‌زاده‌ها وبقاع متبرکه‌های استان هم انجام می‌شود‌.در حوزه سلامت و بهداشت اقدامان قابلی توجهی انجام نشده است که نیاز است که در این زمینه دستگاه‌های مربوطه همکاری‌های لازم را داشته باشند .

وی از رویکرد اوقاف و امور خیریه در تسهیل ازدواج و حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک به حادثه دیدگان خبرداد و افزود: مسابقات قرآنی هم توسط اوقاف برگزار شده که انتظار می‌رود شاهد درخشش استان اردبیل در مسابقات قرآنی کشوری و بین‌المللی باشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264117

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *