http://didshahr.ir/263932

02:22 :: 1402/07/18

 افراد مجرد در دهه چهارم و پنجم زندگی‌شان پیش خواهد آمد؟

4 اشتباه افرادی که مجرد ماندن

نویسنده : سیدزهرا جلیلی هاشمی| ‌ روان‌شناس

۱-ضرورت برقراری تعادل بین عشق و کار در جوانی

سن ۴۰ تا ۶۰ سالگی در چرخه زندگی زمانی است که انسان دوست دارد نسل بعدی را پرورش دهد. انسان در این دوران سنی دوست دارد فرزندان و نوه‌هایی داشته باشد تا به آن‌ها محبت بورزد و نسل بعدی را پرورش دهد. بنابراین اگر فردی در دوران جوانی و قبل از ۴۰ سالگی به دوست‌داشتن و عشق در زندگی خود توجه نکند و در این سن نتواند تعادلی بین عشق و دوست داشتن و در ادامه آن ازدواج و سر و سامان گرفتن و کار و هدف و علایق شخصی برقرار کند، در ۴۰ سالگی به بعد احساس خلأ می‌کند و دچار بحران می‌شود. هرچقدر هم انسان موفقی باشد و به همه خواسته‌ها و اهداف خود و پول و ثروت رسیده باشد، اگر به این بعد وجودی خود توجه نکند باز هم این بحران و این احساس خلأ به سراغش می‌آید. نمونه آن همین صحبت‌های اخیر پژمان جمشیدی است.

۲- انتخاب همسر مناسب به‌جای ازدواج نکردن

اگر در سن جوانی هستید و می‌خواهید برای آینده‌تان برنامه‌ریزی کنید و تصورتان این است که ازدواج باعث تلف کردن وقت و دور شدن شما از اهداف‌تان می‌شود، باید بدانید که شما برای خود اهداف و ارزش‌ها و علایقی دارید که دوست دارید هرطور شده به آن‌ها برسید، پس همسری را انتخاب کنید که افکار و عقاید و آرزوهایی شبیه شما داشته باشد یا به آن‌ها احترام بگذارد.

۳-نقش متاهل ‌شدن در مسیر موفقیت

تصور نکنید همه چیز را می‌دانید و همیشه بهترین‌ها را انتخاب می‌کنید. بالاخره هر انسانی خطا می‌کند و ممکن است مسیر اشتباهی را انتخاب کند، اما اگر ازدواج کنید و همسر و شریک زندگی برای خود داشته باشید در مسیر انتخاب و تصمیم‌گیری با کمک یکدیگر می‌توانید بهتر عمل کنید، البته به‌شرط آن‌که شخصیت سالمی داشته باشید و پذیرای صحبت دیگران باشید. شما با متاهل شدن، تکیه‌گاهی دارید که می‌توانید به او تکیه کنید و در لحظات خوشحالی و ناراحتی در کنار هم باشید و با یکدیگر مشکلات و ناراحتی‌ها را بگذرانید یا خوشحالی‌تان را تقسیم کنید.

۴- آینده را درنظر بگیرید

به درستی بنشینید و به آرزوها و اهداف و خواسته‌های‌تان فکر کنید. واقعا اگر روزی توانستید به همه آن‌ها دست پیدا کنید؛ در مقابل تنها باشید و هیچ کسی را نداشته باشید که با یکدیگر این موفقیت و شادی را جشن بگیرید و از موفقیت‌های‌تان لذت ببرید این احساس چقدر برای‌تان ارزشمند است. پس به زندگی تک بعدی نگاه نکنید و به همه جوانب و بخش‌های وجودی و خواسته‌ها و تمایلات قلبی‌تان توجه کنید.

4 mistakes of people who stay single

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263932

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *