http://didshahr.ir/261101

00:36 :: 1402/03/27

مشاوره فردی: دختری هستم که در ۳۶ سالگی از خودم خجالت می‌کشم.

دختری 36 ساله، مجرد و کمک می خوام

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی | ‌روان‌درمانگر و مشاور خانواده

سوال: دختری شاغل هستم و ۳۶ ساله. یک برادر و خواهر دارم که بعد از فوت پدرم، خرج‌شان روی دوش من افتاد. از شغلم راضی نیستم. در زندگی از خیلی نظرها، عقب افتادم و برای همین از خودم خجالت می‌کشم. حالم خوب نیست. مجرد هستم. راهنمایی ام کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، گفته‌اید در زندگی از خیلی نظرها، عقب افتادم و برای همین از خودم خجالت می‌کشم. در قدم اول بیایید تمام افکار و برنامه‌های منفی را از خود دور کنید. گاهی گرفتن چند تصمیم جدید می‌تواند به شما برای بهتر شدن حال‌تان کمک کند. به دنبال سرگرمی‌ها و اهداف جدید باشید. خودتان را از داشتن ذهنیت‌های منفی درباره توانمندی‌هایتان رها کنید. گاهی تجربه یک فعالیت یا مهارت جدید و همین‌طور آشنا شدن با آدم‌های جدید، رویکرد جدیدی از زندگی را به شما نشان می‌دهد. کمک گرفتن از آدم‌های درست و حسابی، بعضی وقت‌ها تنها راهی است که شما را به جلو هل می‌دهد.

زندگی‌تان را معنادار کنید

عادت‌هایی که در طول زندگی دارید، زندگی‌تان را با رکود مواجه کرده است. وقتی زیر کوه عادت‌ها دفن شوید، ممکن است نبینید که بعضی از این عادت‌ها باعث ضعف شما می‌شود. این‌که بدانید چه ضعف‌هایی دارید، اولین قدم برای پیشرفت شماست. اصولا عادت‌ها ما را در زندگی به عقب می‌اندازند. فراموش نکنید داشتن یک زندگی ایده‌آل هیچ دستورالعمل خاصی ندارد. باید خودتان را به چالش بکشید و زندگی‌تان را معنادار کنید.

برای زندگی خود برنامه داشته باشید

سخت‌ترین تعهد در زندگی گاهی برنامه‌ریزی برای خودمان است. برای زندگی خود برنامه داشته باشید. گاهی رفتن به باشگاه ورزشی و تناسب اندام و ورزش روزانه به شما بسیار کمک می‌کند. مهم‌ترین قسمت در این مرحله از زندگی، تعهد داشتن به برنامه‌هاست. شما به اراده زیادی نیاز دارید و تغییری که انتظارش را می‌کشید، قطعاً ارزش تلاش کردن را دارد. همین امروز تنها روزی است که می‌توانید برایش برنامه‌ریزی کنید! شرایط امروز شما و تغییر آن، همه‌اش به خود شما بستگی دارد.

حس ارزشمندی‌تان را تقویت کنید

قطعاً نداشتن اعتماد به نفس و حس ارزشمندی باعث چنین احوالی در شما شده است اما باید به خاطر بیاورید که شما بانوی توانمندی هستید که توانسته‌اید در چنین شرایطی مسئولیت خانواده را به دوش بکشید. این توانمندی یک موفقیت بزرگ است که شما از آن غافل بوده‌اید. به دلیل چنین شرایطی باید خودتان را تحسین کنید. دورشدن و ندیدن موفقیت خودتان باعث نداشتن اعتماد به نفس در شما شده است بنابراین باورهای خودتان به توانمندی‌هایتان را تقویت کنید.

هیچ‌وقت برای جبران عقب‌افتادگی‌ها دیر نیست

زندگی، ادامه دادن یک مسیر خطی نیست که مجبور باشیم با آن کنار بیاییم و روزمرگی کنیم. ظرفیت واقعی شما زمانی جالب‌تر خواهد شد که خودتان را پیدا کنید و دست کم نگیرید. از همین امروز دنبال علاقه‌مندی‌های خود بروید. آدم‌ها آن‌قدر سریع رشد خواهند کرد که هرچند سالی هم که در زندگی‌شان عقب‌مانده باشند، باز جبران خواهد شد. در این زمینه، حتما با مادر و خواهر یا برادرتان هم صحبت کنید و از آن‌ها کمک بگیرید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261101

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *