http://didshahr.ir/263661

06:13 :: 1402/07/04

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از تجهیز ایستگاه آتش‌نشانی بزرگترین شهرک صنعتی استان به دومین خودروی آتش‌نشانی خبر داد.

هاشم علایی

هاشم علایی در جریان بازدید از شهرک صنعتی اردبیل۲ اظهار داشت: با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری‌های انجام شده و وجود صنایع تاثیرگذار در شهرک‌های صنعتی، آمادگی در مقابل حوادث و صیانت از این سرمایه‌های ملی، از اهمیت بسزایی در حفظ تولید و اشتغال کشور برخوردار است که به همین منظور، احداث ایستگاه‎های آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی از اولویت‌های مهم این شرکت بوده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۶ ایستگاه آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی استان احداث و به مرحله بهره برداری رسیده است که با توجه به وسعت شهرک صنعتی اردبیل۲ که به عنوان مهمترین و بزرگترین شهرک صنعتی استان محسوب می‌شود، خرید خودروی دوم ایستگاه آتش نشانی آن با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی انجام شده است که به زودی شاهد تحویل این خودرو به ایستگاه این شهرک صنعتی خواهیم بود.

علایی ادامه داد: با تحویل این خودرو به ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی اردبیل۲، ضمن افزایش ناوگان این ایستگاه در انجام عملیات‌های اطفاء حریق ، میزان خسارات وارده به واحدهای تولیدی در زمان وقوع حوادث نیز کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اهمیت و نقش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری و کاهش خطرات و خسارات وارده به واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: علاوه بر احداث ایستگاه‎ها و تجهیز آن به خودروهای آتش نشانی، با اجرای برنامه‌هایی از قبیل شناسایی و پایش واحدهای صنعتی پرخطر، نصب شیرهای هیدرانت و ارائه آموزش‌های مورد نیاز به واحدهای صنعتی، تلاش می‌شود تا از بروز هرگونه حوادث احتمالی در شهرک‌های صنعتی جلوگیری شود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263661

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *