http://didshahr.ir/263536

03:54 :: 1402/06/29

در راستای توسعه جهانی در تمامی کشورها، ششمین اجلاس مجمع روسای کمیسیون شهرسازی و معماری شوراها و دومین اجلاس مشترک مجمع با معاونین شهرسازی و معماری شهرداری های مراکز استان ها در اردبیل برگزار می شود.

میرمحمد سیدهاشمی

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل در جمع خبرنگاران که به مناسبت برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون های شهرسازی به میزبانی اردبیل برگزار شد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و دلاورمردی های جوانان  است که در دفاع از کیان جمهوری اسلامی گام های مهم و اساسی گذاشتند و یادشان را گرامی می داریم.

سید محمد هاشمی گفت: در سطح کشور در راستای سازمان ملل متحد دستور کاری برای توسعه پایدار جهانی شهرها و جوامع پایدار توسعه پایدار با کلیت شهرهای فراگیر، ایمن و پایدار بر چند محور در راستای توسعه پایدار تعریف شده است.

وی با بیان اینکه محور یازدهم این دستور کار جهانی برای توسعه پایدار شهرها اجلاس است که در استان اردبیل برگزار می شود، یادآور شد: ششمین اجلاس به میزبانی شهر اردبیل برگزار می شود که حرکت در راستای توسعه پایدار جهانی و بیان چالش های استان های مختلف در این زمینه است.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه هدف از برگزاری این اجلاس جمع بندی و راه حلی مشخص در این استان است، عنوان کرد: حتما راهکار مناسبی برای چالش ها و مسائل پیش روی حوزه معماری جزو هدف اساسی در این اجلاس است.

هاشمی گفت: معاونت های معماری و شهرسازی شهرداری ها به عنوان نهادهای عمومی اجرا کننده هستند و شورایهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نمایندگان مردم به عنوان پیگیر طرح در مصوبات را دارند.

وی با بیان اینکه هدف این چالش ها هم اندیشی و رسیدن به نقطه نظر واحد است ادامه داد:  نمایندگان دولت از وزارت راه و شهرسازی، شهرداری، استانداری و ائمه جماعت در این چالش ها حضور پیدا می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل افزود: هدف اصلی  رسیدن به شهری فراگیر، ایمن و انعطاف پذیر و پایدار است که با پییگریی ها که انجام شده در یک سال گذشته این دوره اجلاس که ششم و هفتم مهر ماه در شهر اردبیل برگزار می شود.

هاشمی با بیان اینکه میزبان اجلاس استان اردبیل است، عنوان کرد: مسئولان مختلف استانی و کشوری در این اجلاس حضور پیدا می کنند.

وی از رسانه ها خواست تا در انعکاس اخبار و بازتاب آن اهتمام ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم قابلیت های استان را به خوبی در سطح ملی معرفی کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: عمده مسائل که با آن روبه رو هستیم در این دوره شورا و پیگیری ها شهردا و معاونت ها انجام شده است شهر اردبیل در طول یک دهه گذشته بدون طرح تفصیلی و بدون برنامه انجام شده است و هیچ برنامه مدونی برای توسعه پایدار و انعاطف و ایمن اردبیل نبوده و با تصمیم طرح تفصیلی با ورود خود بزرگترین قدم را برداشتیم.

اردبیل نسبت به بقیه شهرها از فقر فضای سبز رنج می برد

هاشمی با بیان اینکه اردبیل از فقر فضای سبز رنج می برد، تصریح کرد: افقی که در طرح تفصیلی بهره مند شدیم که از سه متر مربع فضای متر به ۸.۵ متر برسانیم که با افتتاح پارکهای مختلف و توسعه و احیا عزم جدی شورا و مدیریت شهری بر این است تا در این راستا کارها و برنامه های مختلف انجام شده است.

وی گفت: ساماندهی مبادی ورودی شهر اردبیل از گذشته تمامی دغدغه مند حوزه شهری  که با چالش های اساسی مواجه بودیم و چهار ورودی شهر ساماندهی و تمامی طرحها در این زمینه انجام شده است و ساماندهی انجام می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه عمده مشکل اردبیل بافت فرسوده است، یادآور شد: یکی از بندهای بیانیه که در این اجلاس است سیاست های کلی کشور در سنوات گذشته در ساماندهی بافت های فرسوده شهری
است که در این زمینه برنامه های مهمی اعمال می شود.

هاشمی بیان کرد: بافت فرسوده ۱۱۸ هکتار داریم که کارهای اساسی در این زمینه باید انجام شود که سیاست های تشویقی در این راستا انجام می شود که یک طبقه اضافه برای تشویق مردم به سمت ساخت وساز جدید اعمال می شود.

وی اظهار کرد: برنامه ویژه ای برای محلات کم برخوردار داریم که در این اجلاس این مشکلات مطرح و راهکارها اساسی انجام می شود.

خبرنگار : عفت آقایاری

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263536

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *