http://didshahr.ir/263377

07:03 :: 1402/06/22

رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل گفت: مرد جوان پس از ۱۷ سال با رضایت اولیای دم در اردبیل از چوبه‌دار رهایی یافت.

قتل

حجت الاسلام سید حسین علوی با بیان اینکه کابوس قصاص برای مرد جوان که ۱۷ سال قبل برادرانش را کشته بود با بخشش اولیای دم پایان گرفت، اظهار کرد: اواسط سال ۸۵ رسیدگی به قتل مرد جوانی به نام مجید در یکی از محلات کرج، در دستور کار قضائی قرار گرفت که بررسی‌های ابتدایی نشان می‌داد که این جوان در درگیری با شوهرخواهر خود به نام یاسر به قتل رسیده است.

وی افزود: بنا بر اظهارات همسر مقتول مجید از مدتی قبل با شوهر خواهرش اختلافات مالی داشت که ظهر یک روز بحث‌های آن‌ها بالا می‌گیرد و کار به چاقوکشی می‌کشد که با قرار دادن اطلاعات در اختیار مأموران «یاسر» شناسایی و دستگیر شد. متهم در همان مراحل ابتدایی رسیدگی به پرونده به قتل برادرزنش اعتراف کرد.

متهم در اعتراف به قتل گفت: من و همسرم اهل شهرستان اردبیل هستیم، در شهر خودمان با هم ازدواج کردیم و زندگی‌مان همان جا آغاز شد تا اینکه چند سال قبل همسرم پیشنهاد داد برای زندگی و کار به تهران بیاییم. برادرش به نام مجید ساکن کرج بود و من هم پیشنهاد همسرم را قبول کردم برای همین در نزدیکی خانه مجید خانه‌ای اجاره کردیم و من مشغول کار تأسیسات شدم چون در این شغل حرفه‌ای بودم تا اینکه مجید از من ۳۰۰ هزار تومان پول قرض خواست و من آن پول را به او دادم.

وی افزود: مدتی گذشت و مجید یک پیکان خرید که قصد داشت با آن مسافرکشی کند این در حالی بود که من و همسرم ماشین نداشتیم حالا فکر می‌کردیم که آنها با پول ما صاحب ماشین شده‌اند! به همین خاطر سراغ مجید رفتم و از او خواستم پولم را پس بدهد. اما مجید گفت که برای خرید ماشین پول کم داشته و فعلاً نمی‌تواند پولم را بدهد.

متهم در مورد روز حادثه ادامه داد: چندین بار سراغ مجید رفته بودم اما او حاضر نبود پولم را پس بدهد روز حادثه در حالی که به شدت کلافه و عصبانی بودم سراغ مجید رفتم، درگیری بین ما بالا گرفت و با هم گلاویز شدیم در همان حال من ضربه با چاقویی که در جیبم بود به مجید زدم که سبب قتل او شد.

رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل بیان کرد: با اعتراف متهم به قتل، رسیدگی به پرونده ادامه پیدا کرد و پدر و مادر مجید به عنوان اولیای دم تقاضای قصاص یاسر را کردند، حکم صادر شده در مرحله اجرا قرار گرفت و شمارش معکوس برای قصاص آغاز شد که در همان حال تلاش خانواده یاسر با کمک نیکوکاران برای جلب رضایت اولیای دم ادامه داشت.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه مدتی بعد با فوت پدر مقتول، ورثه او به عنوان اولیای دم نیز تقاضای قصاص کردن، افزود: حالا شمار شاکیان به ۱۳ نفر رسیده بود که جلب رضایت آنها کار سختی بود.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که ۱۷ سال از وقوع قتل می‌گذشت و در تمام این سال‌ها متهم در زندان بود، بالاخره هیئت بخشایش ستاد صبر استان اردبیل برای جلب رضایت اولیای دم که اهل و ساکن آن استان بودند؛ وارد عمل شدند و وراث مقتول راضی شدند با دریافتی مبلغی دیه گذشت کنند.

رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل افزود: هر چند پرونده در استان البرز جریان داشت اما اعضای این هیئت با همه شاکیان وارد مذاکره شدند و چون مادر قاتل توان پرداخت دیه را نداشت خیرین اردبیل و تهران پای کار آمدند و سرانجام با تلاش آنها اولیای دم راضی به گذشت از قصاص شدند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263377

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *