http://didshahr.ir/262594

06:27 :: 1402/05/22

نوبخت اژدری با اعلام این خبر افزود: یکی از ظرفیت های بالقوه ای که در بخش کشاورزی وجود دارد فارغ التحصیلان جوانی است…

مزرعه کشاورزی

نوبخت اژدری با اعلام این خبر افزود: یکی از ظرفیت های بالقوه ای که در بخش کشاورزی وجود دارد فارغ التحصیلان جوانی است که در رشته های مختلف زراعت و باغبانی وآب و خاک و امور دام می توانند منبع خدمات ارزشمندی به بخش کشاورزی بشوند اگر بتوانیم از ظرفیت های این جوانان تحصیل کرده ومتخصص استفاده نماییم قطعنا می توانیم بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی خود کفایی محصولت کشاورزی در کشور را از میان برداریم .

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر تعداد بیش از ۲۵۰۰ نفر فارغ التحصیل بیکار در زمینه های زراعت و باغبانی و آب و خاک و دامداری داریم که قطعا ً برنامه ریزی مدون و کارآمد در بخش خصوصی می تواند تاثیرات مثبت خود را در بکارگیری این نیروهای متخصص در توسعه بخش کشاورزی داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود : یکی از برنامه های آتی در بخش کشاورزی واگذاری تعداد ۳۸ مرکز خدمات جهاد کشاورزی استان به بخش خصوصی می باشد چرا که هرچقدر تصدی گری دولت در این بخش کم باشد و مسئولیت ها به بخش خصوصی واگذار شود راندمان کاروبهره وری افزایش خواهد یافت .

وی با بیان اینکه لازمه ارتقاء بهره وری در بخش کشاورزی استان پیوند دادن کارشناسان کشاورزی با تولیدکنندگان است، گفت: باید زمینه حضور کارشناسان را در عرصه های تولیدی فراهم کنیم، چون با افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی می توانیم به ارتقاء کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی در استان امیدوار باشیم.

اژدری که در جمع کارشناسان طرح جهش تولید دیمزار سخن می گفت افزود: در صورت فراهم شدن زمینه حضور کارشناسان بخش کشاورزی در مزارع، در کنار افزایش کیفیت محصولات تولیدی، زمینه افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان هم فراهم خواهد شد که این موضوع پای کشاورزان استان را به بازارهای صادراتی باز خواهد کرد .

وی از کارشناسان مجری طرح جهش تولید دیمزار خواست که آخرین اطلاعات و دانش کشاورزی خود را سرمزرعه ببرند تا شاهد رشد و تعالی بخش کشاورزی استان باشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262594

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *