http://didshahr.ir/261440

05:57 :: 1402/04/06

وحید خدابنده گفت:رویکرد معاونت آموزش ابتدایی حذف طرح ها و برنامه های نمایشی و غیر اثر بخش است.

وحید خدابنده

وحید خدابنده

معاون آموزش ابتدایی استان در آیین تجلیل از برگزیدگان طرح ها و برنامه هایی معاونت آموزش ابتدایی با تاکید بر اینکه اولویت با اجرای طرح های اثر بخش در ارتقا کیفیت فرایند یاددهی و یادگیری است اظهار داشت: رویکرد معاونت آموزش ابتدایی حذف طرح ها و برنامه های نمایشی و غیر اثر بخش است.

وحید خدابنده در همایش تجلیل از برگزیدگان طرح ها و برنامه های معاونت آموزش ابتدایی ” اسوه های تلاش ” که در شهرستان سرعین برگزار شد؛ اظهار کرد: حرکت رو به رشد حوزه آموزش ابتدایی در ابعاد مختلف در طول سال تحصیلی گذشته در سایه همدلی و انسجام تمامی دست اندرکاران و تلاشگران این حوزه رقم خورد که جای قدردانی دارد.

خدابنده با بیان اینکه این آیین برای اولین بار درسطح استان بصورت متمرکز برگزار می شود؛ تصریح کرد: این طرح در اصل نمادی برای گسترش فرهنگ قدردانی، ارزش گذاری و تکریم تلاشگران حوزه آموزش ابتدایی استان است که در ۱۱ شاخص برگزار می گردد.

وی در ادامه ضمن تشریح جزئیاتی از فعالیت ها و برنامه های معاونت آموزش ابتدایی در سال تحصیلی گذشته افزود: تمامی این برنامه ها با هدف ارتقا کمی و کیفی فرایند تعلیم و تربیت به ویژه در بحث توانمند سازی نیروی انسانی و ارتقا سطح پوشش تحصیلی اجرا شد.

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به اجرای طرح شهید ” محمود وند ” افزود: ماموریت معاونت آموزش ابتدایی با این طرح آغاز شد و در قالب آن با دریافت آمار اسمی ۱۵۳۸ نفر بازمانده از تحصیل از وزارت متبوع؛ با تلاش همکاران، تمامی این دانش آموزان در طیف های ۱۶ گانه شناسایی و تعیین تکلیف شدند و ۴۰۰ نفر نیز علاوه بر شناسایی، جذب و به چرخه تعلیم و تربیت بازگشتند.

وحید خدابنده با تأکید بر اینکه در موضوع نرخ ارتقاء و تکرار پایه تحصیلی برای اولین بار وضعیت تحصیلی ۱۳۵۰۰۰ نفر دانش آموز بصورت مدرسه به مدرسه پایش شد؛ افزود: ۱۷۰۰۰ نفر دانش آموز لازم التوجه نیز در قالب طرح ” جبران و تثبیت یادگیری ” آموزش لازم را دریافت کردند.

خدابنده در ادامه با بیان اینکه طی سال تحصیلی گذشته ۳۴۵ کارگاه آموزشی و توانمند سازی برای ۴۰۰۰۰ نفر معلم برگزار شد؛ گفت: از مهم ترین مسائل جاری معاونت آموزش ابتدایی تصمیم گیری برای چگونگی ارتقاء بازده این کارگاه ها می باشد که برنامه های خوبی نیز در این راستا پیش بنی شده اند.

وی به اقدامات این معاونت در بحث عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر نیز خاطر نشان شد: از جلمه این اقدامات حضور بیش از ۱۲۰۰۰ باره راهبران آموزشی و تربیتی در مدارس روستایی و مناطق محروم است.

معاون آموزش ابتدایی افزود: اجرای بسته های یادگیری پایه اول دبستان با مشارکت ۱۵۰۰۰ مدرسه مجری و طرح مهمانی در مهمانی با مشارکت ۸۵۰۰۰ اثر از جمله طرح ها و برنامه های معاونت آموزش ابتدایی بود.

وحید خدابنده به جزئیات طرح عهد کودکان دبستانی با حاج قاسم سلیمانی افزود: این طرح اتفاقی بسیار ارزشمند برای دانش آموزان دوره ابتدایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تعمیق ارزش ها و باور های دینی در اذهان این قشر است.

خدابنده برنامه ویژه مدرسه را نیز از جمله طرح های مهم و درخور توجه دانست و تصریح کرد: این طرح در صد در صد مدارس برگزار می شود و در قالب آن دانش آموزان متناسب با نیاز محلی مهارت های لازم را بصورت علمی و تخصصی در چهارچوب برنامه درسی فرا می گیرند.

وی در پایان اززحمات تمامی دست اندرکاران و تلاشگران حوزه تعلیم و تربیت استان تشکر و قدر دانی کرد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261440

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *