http://didshahr.ir/260869

00:39 :: 1402/03/21

مشاوره فردی: شوهرم بعد از هر دعوا، چند روزی کلیدهای خانه‌مان را از من می‌گیرد.

رفتار عجیب یک مرد بعد از دعوا با زنش

نویسنده : فریبا البرز| ‌ کارشناس‌ارشد مشاور خانواده

سوال: ۲۷ ساله‌ام. شوهرم هر وقت جروبحث‌مان می‌شود، کلیدهای خانه را از من می‌گیرد تا برای چند روز نتوانم از خانه بیرون بروم. اگر هم بیرون بروم، دیگر نمی‌توانم برگردم. از این کارش خیلی بدم می‌آید. تصمیم دارم یک بار بروم خانه پدرم و تا زمانی که معذرت‌خواهی نکرده و قول نداده که دست از این رفتار اشتباهش بردارد، برنگردم. نظر شما چیست؟

پاسخ: مخاطب گرامی، در پیام خود به این موضوع اشاره کرده اید که شوهر شما بعد از جروبحث با یکدیگر کلیدهای خانه را از شما می‌گیرد تا اگر بیرون رفتید، شما را به خانه راه ندهد!

شما تاکنون در چنین شرایطی چه کارهایی انجام داده اید؟ پاسخ این سوال مهم است تا بدانیم که واکنش شوهرتان در برابر راهکارهای شما برای حل این مشکل چه بوده است. با این حال و در ادامه، چند توصیه به شما دارم.

این رفتار شوهرتان باید اصلاح شود

شما نیاز دارید برای رفع نیازهای روحی و جسمی خود و به‌طور کلی به میزان متعارف، به بیرون از خانه بروید و این شیوه تنبیه شوهرتان، نشانه نداشتن بلوغ فکری اوست. این رفتار شوهرتان به اصلاح جدی نیاز دارد و در قدم اول باید دیدگاه او به این رفتارش تغییر کند. ممکن است پیش خود بترسید و تصور کنید که اگر به این رفتار شوهرتان اعتراض کنید، با این کار اوضاع بدتر می‌شود و به طور مثال با خودتان بگویید که شوهرم بعد از آن بدتر می‌کند. فراموش نکنید که اگر قرار است بترسید، نتیجه مثبتی نمی‌گیرید. بنابراین در یک فرصت مناسب، با خودش در این باره صحبت کنید و احساسات‌تان از این که بعد از هر جروبحث کلیدهای خانه را از شما می‌گیرد، به او بگویید.

اشتباه شوهرتان را با اشتباه پاسخ ندهید

گفته‌اید تصمیم دارم یک بار بروم خانه پدرم و تا زمانی که معذرت‌خواهی نکرده و قول نداده که دست از این رفتار اشتباهش بردارد، برنگردم و نظر مشاور را پرسیده‌اید. از شما می‌خواهم اشتباه شوهرتان را با اشتباه پاسخ ندهید. اول این که مشخص نیست بعد از رفتن شما به خانه پدرتان، واکنش شوهرتان چه باشد. دوم این که، قبل از صحبت با او نباید ماجرا را وارد چرخه لجبازی کنید. در ضمن، گفتن این موضوع به خانواده و باز کردن پای آن‌ها به این قضیه هم دردسرهایی دارد که باید درباره آن کمی احتیاط کنید. فراموش نکنید که حتی عذرخواهی و قول دادن شوهرتان در شرایطی که گفتید، هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.

مشکلات بین خودتان را ریشه‌یابی کنید

اکنون سوال این است که چرا به دنبال حل اساسی مشکلات بین خودتان با ریشه‌یابی آن‌ها نیستید؟ در پیام خود به این که چند سال از ازدواج‌تان گذشته و این‌که فرزندی دارید یا خیر، اشاره ای نکرده اید. شما دو نفر قرار بوده نزدیک‌ترین افراد به یکدیگر باشید نه دشمن قسم خورده هم. به هر حال تاکید می‌کنم در زمان‌هایی که بین‌تان آرامش هست با یکدیگر گفت‌وگو کنید تا بتوانید حرف‌ها و انتظارات یکدیگر را بشنوید. دانستن انتظارات همدیگر می تواند به رفع تنش‌ها بسیار کمک کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260869

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *