http://didshahr.ir/260275

09:54 :: 1402/02/31

حالا که روز دختر از راه رسیده است، بد نیست اهمیت دختران سرزمین‌مان را از رشد و بنیه علمی ایران زمین بازخوانی کنیم.

کارمند زن

یکی از افتخاراتی که در تاریخ اسلام به آن استناد می‌شود، این است که چنین دینی، توانست اعراب بیابان‌نشین و بدوی زمان خود را که افتخارشان زنده به گور کردن دختران بود را به محترم دانستن زنان واداشت.

در همین زمینه، رفتار پیامبر اسلام(ص) با دخترشان و فرهنگسازی‌ در این زمینه را می‌شود یادآوری کرد. حقیقت امر آن است که اهمیت ‌شأن دختران در نگاه اسلامی- ‌ایرانی، نه یک تعارف، که یک حقیقت انکارناپذیر است.

اگر چنین نبود، نباید دختران ایران‌زمین، این حجم از مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها را به‌خودشان اختصاص می‌دادند و به چنین موفقیت‌ هایی می‌رسیدند. بحث هم، بحث یکی، دو سال نیست؛ رویه‌ای است که سال‌هاست ادامه دارد.

متأسفانه در این زمینه، بازنمود رسانه‌ای که از دختران ایرانی وجود دارد، چندان جالب نیست؛ به همین دلیل است که غالبا موفقیت و حضور روزافزون دختران ایرانی در عرصه‌های علمی و توسعه علمی و دیگر عرصه‌ها، کمتر دیده می‌شود و اخبار منفی گاه و بیگاهی که در این زمینه وجود دارد، پررنگ‌تر می‌شوند.

جدا از همه این بازنمودهای رسانه‌ای، دختران در ایران شأنی بالا دارند و این نه یک تعارف و نمایش، که یک امر اجتماعی دنباله‌دار است.

فارغ التحصیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260275

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *