http://didshahr.ir/260122

05:32 :: 1402/02/24

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: با شناسایی آسیب‌ها و رفع تهدیدات احتمالی در حوزه پدافند غیرعامل، به راحتی می‌توان ضمن کاهش نقاط ضعف و افزایش بازدارندگی، از مجموعه‌ها‌ی تولیدی در برابر حوادث مختلف حفظ و صیانت کرد.

هاشم علایی

هاشم علایی در نشست مشترک با جانشین معاون امور صنعت و تجارت صنایع دفاعی سازمان پدافند غیرعامل کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی جزو تأسیسات حساس و زیربنایی کشور محسوب می‌شوند و سرمایه گذاری‌های کلانی در آن صورت گرفته است، باید به هر نحو ممکن تلاش کنیم تا از این سرمایه‌های ملی، محافظت و نگهداری شود.

وی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی در راستای محافظت از این سرمایه‌های ملی، برنامه‌های متنوعی را در شهرک‌های صنعتی اجرایی می‌کند تا واحدهای تولیدی در برابر وقوع انواع تهدیدات و خطرات طبیعی و غیرطبیعی، کمترین خسارت ممکن را داشته باشند.

علایی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی، احداث ایستگاه‌های آتش نشانی، ممیزی و شناسایی واحدهای پرخطر، کنترل و هدایت آب‌های سطحی، طراحی و زون بندی مناسب طرح‌های تولیدی، نصب شیرهای هیدرانیت و حفاظت از اماکن و تاسیسات موجود در شهرک‌های صنعتی، از جمله اقداماتی است که این شرکت در راستای اجرای پدافند غیرعامل و محافظت از جان و مال واحدهای تولیدی عملیاتی کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اجرای سطح‌بندی شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر اساس دستورالعمل سازمان پدافند غیرعامل، خاطرنشان کرد: با سطح بندی شهرک‌های صنعتی، تلاش خواهد شد تا سطح ایمنی تاسیسات و زیرساخت‌های موجود در آن افزایش یابد.

در این نشست، حمیدرضا محمدی، جانشین معاون امور صنعت و تجارت صنایع دفاعی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل به دنبال افزایش دامنه فعالیت‌های پدافندی در کشور است تا از بحران‌ها به هر شکل ممکن جلوگیری شود.

وی یادآور شد: سازمان پدافند غیرعامل ماموریت خاص و مهمی دارد که می‌تواند نقش بسزایی در ایجاد آرامش و برقراری امنیت همه جانبه در کشور ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه کم توجهی در برخی مسائل منجر به یک بحران بزرگ خواهد شد، تاکید کرد: بی‌تردید اقدامات پیشگیرانه، اثرات بسیار مطلوبی دارد و همواره مقدم بر درمان است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260122

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *