http://didshahr.ir/260073

02:03 :: 1402/02/23

مشاوره فردی: ۳ سال است منتظرم پسر یکی از اقوام به خواستگاری ام بیاید.

عاشق پسر یکی از اقوام شدم ولی ...

نویسنده : فریبا البرز | ‌کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

سوال: چندین سال پیش بود که عاشق پسر یکی از اقوام‌مان شدم. ۳ سال پیش، آن پسر تصمیم به ازدواج با یک دختر دیگر را داشت که قرارشان به هم خورد. البته آن موقع، من را هم نخواست. الان ۳ سال از ماجرای به هم خوردن ازدواجش گذشته و من هنوز منتظرم که به خواستگاری‌ام بیاید. خیلی به او علاقه دارم. چه کنم؟


♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در مدارک خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند ♥


پاسخ: مخاطب گرامی، در پیامک‌تان گفته‌اید که پسر مورد علاقه‌تان که از اقوام شما هم هست، ۳ سال پیش شما را نخواسته بنابراین علاقه‌ای به شما نداشته است. همچنین در پیام خود فقط از علاقه و احساس مثبت خودتان به آن پسر گفتید. همچنین پسر مد نظر شما قرار بوده با فرد دیگری ازدواج کند که ظاهرا به سرانجامی نرسیده است. از همه این اطلاعات، این‌طور برداشت می‌شود که شما درگیر عشق یک‌طرفه شده‌اید. با این حال و در ادامه، چند توصیه به شما دارم.

دلایل افتادن در دام عشق یک طرفه

عشق یک طرفه، عشقی است که میل به معشوق در آن امری ذهنی است یعنی عاشق در افکارش باور دارد که معشوقش هم به او علاقه دارد و او از احساسات معشوقش بی‌اطلاع است. بیشتر افراد در عشق یک طرفه با این امید که روزی بتوانند به هر قیمتی به وصال محبوب برسند، روزگار می‌گذرانند. دقیقا مانند شما که ۳ سال تمام منتظر نشسته‌اید! سه دلیل اصلی درگیر شدن با اختلال عشق یک طرفه عبارت است از:

۱- شکست‌ها و تجارب تلخ گذشته‌ای که فرد در زندگی‌اش داشته و برای رسیدن به خواسته‌های خود با فرد دیگر وارد ارتباط ذهنی و خیالی می‌شود.

۲- برداشت‌های غلط از رفتارهای طرف مقابل گاهی این احساس را در دیگری ایجاد می‌کند که علاقه دو طرفه‌ای وجود دارد در صورتی که این چنین نیست.

۳- در برخی مواقع فرد به دلیل نداشتن موقعیت ازدواج از روش جبران با فردی که برای ادامه زندگی به وجود او نیاز دارد، استفاده می‌کند یعنی برای جبران محرومیت‌های خود در زندگی، عاشق فردی می‌شود که او را دوست دارد اما هیچ چیزی از احساس او نمی‌داند.

موقعیت‌های دیگر برای ازدواج را از دست ندهید

احتمالا شما یک دختر جوان هستید که هزاران امید روشن پیش روی خود دارید. اگر قرار باشد سال‌های جوانی‌تان را با این خیال خام سپری کنید، موقعیت‌های مناسب و واقعی خود را از دست خواهید داد. همچنان که تجربه گذشته به شما نشان داده که آن فرد دنبال گزینه‌های دیگری برای ازدواج است. اکنون که آن ازدواج به هم خورده، بدون شک به دنبال ازدواج با دختر دیگری خواهد رفت. بهتر است واقع‌بینانه به شرایط خود نگاه کنید نه رویایی.

از بزرگان فامیل کمک بگیرید

پیشنهاد می‌کنم رابطه‌تان را با آن فرد مدیریت کنید. مثلا از نظر فیزیکی دورتر شوید تا کمتر او را ببینید و اگر هم از نزدیک دیدید، کاملا برخورد رسمی داشته باشید. البته می‌توانید با کمک مادرتان یا بزرگان فامیل، نظر آن پسر را هم درباره خودتان بپرسید اما این مسئله به ملاحظاتی نیاز دارد که بهتر است قبل از آن با یک مشاور در این باره صحبت کنید تا بعد از بررسی شرایط خانوادگی‌تان، تصمیم بهتری بگیرید. با این حال، هر تصمیمی که گرفتید، باید خودتان را دوست داشته باشید و برای آینده‌تان برنامه‌ریزی‌های واقعی بکنید تا موفقیت در انتظارتان باشد، نه پشیمانی و حسرت بابت تصمیم‌های اشتباه.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260073

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *