http://didshahr.ir/260025

05:06 :: 1402/02/20

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه ۲۹۰ مدرس کشوری تربیت یافته اند، گفت: این تعداد مدرس در سطح استان معلمان مناطق را آموزش میدهند.

وحید خدابنده

وحید خدابنده

وحید خدابنده از تربیت ۲۹۰ مدرس کشوری خبر داد و افزود: این مدرس ها برای آموزش کلیه معلمان آموزش و پروش استان اردبیل فعال می باشند.

وی ضمن اشاره به اجرای طرح شهید همت در استان، افزود: ۸ حلقه آموزشی ریاضی، قرآن، علوم، هدیه، شایستگی ها دیجیتال و سایر با حضور ۳ هزار معلم و با تدریس ۲۹۰ نفر از مدرسان کشوری در استان برگزار می‌شود.

خدابنده مدرسه را کانون تربیت دانست و ادامه داد: در دوران کرونا تأکید بر روی آموزش شد و اما دانش آموزان از تربیت که اصلی ترین هدف آموزش و پرورش است، دور ماندند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه تراکم دانش آموز در مدارس شهری بالا می باشد، اظهار کرد: اولیا اصرار دارند فرزندان خود را در برخی مدارس مورد نظر خود ثبت نام کنند که باعث تراکم دانش آموزان و افت کیفیت آموزش می‌شود.

خدابنده با بیان اینکه آموزش های لازم برای همه معلمان استان یکسان می باشد، تصریح کرد: اولیا نباید نگران سطح مدارس و معلمان باشند و فرزندان خود را در مدارس محل سکونت خود ثبت نام کنند.

وی با اشاره به سیاست توسعه مدارس در روستاها گفت: برای نوسازی و بهسازی برخی مدارس شهری و انتقال دانش آموزان آنها با مشکلات و چالش هایی روبرو می باشیم و امیدواریم برای توسعه مدارس شهری نیز سیاست‌ها و تدابیر لازم اندیشیده شود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260025

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *