http://didshahr.ir/259440

08:53 :: 1402/01/27

همزمان با سراسر کشور پنجاه و دومین جشنواره بین المللی فیلم رشد در دبستان دخترانه شاهد یک ناحیه دو اردبیل آغاز به کار کرد.

وحید خدابنده

وحید خدابنده

در این آئین  معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با قدردانی از عوامل برگزاری این جشنواره اظهار کرد: پنجاه و دومین جشنواره فیلم رشد از ۲۶ تا ۳۰ فروردین ماه در ۱۳۶ پایگاه ثابت و ۱۵ پایگاه سیار در رده‌های مختلف ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در سطح استان برگزار خواهد شد.

وحید خدابنده با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود فیلم‌های جشنواره روزانه برای ۱۰ هزار نفر دانش آموز پخش شود، خاطرنشان کرد:: این جشنواره جدای از کتاب‌های درسی نیست و عین آموزش و تربیت به حساب آید که جذاب سازی محیط آموزشی، مشارکت خلاقانه دانش آموزان و ایجاد کلاس پویا از اهداف مهم آن به شمار می‌رد.

وی ادامه داد: لازمه عصر حاضر که به عصر تکنولوژی معروف شده، این است که معلمان از روش‌های مختلف تدریس و ابزارهای کمک آموزشی نظیر، پخش فیلم‌های آموزشی در کلاس‌ها استفاده کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: همکاران با استفاده از فیلم‌های آموزشی از نقش معلم به عنوان یک سخنران به یک نقش تسهیل گر که فرآیند تعلیم و تربیت را به دانش آموزان منتقل می‌کند، تبدیل خواهند شد.

خدابنده از تمام معلمان ابتدایی خواست؛ تا اکران فیلم‌ها صرفاً جنبه تفریحی و گذران وقت نباشد بلکه لازم است در کنار اکران فیلم‌ها محیطی فراهم آوریم تا دانش آموزانی متفکر، خلاق و منتقد پرورش دهیم.

در ادامه این مراسم در کنار پخش قسمتی از فیلم به دانش آموزان، از دانش آموزان روزه اولی و دانش آموزانی که در اجرای این برنامه نقش داشتند با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

 

جشنواره «فیلم رشد» در اردبیل کلید خورد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259440

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *