http://didshahr.ir/258475

00:30 :: 1401/12/21

مشاوره فردی: دختر مورد علاقه ام با پسر دیگری در ارتباط است و این موضوع مرا رنج می دهد.

دختری که دوسش دارم با پسری در رابطه است
The girl I like is in a relationship with a boy

نویسنده : فریبا البرز | ‌ کارشناس‌ارشد مشاوره خانواده

سوال: در دانشگاه با دختری آشنا شدم که با پسر دیگری در ارتباط است، اما من هم او را می‌خواهم. می‌دانم که قرار ازدواج گذاشته اند و به‌نظرم آن پسر توانایی خوشبخت کردن دختر مورد علاقه من را ندارد. خانواده‌ام زیر بار نمی‌روند که به خواستگاری‌اش برویم چون من اصلا شرایط ازدواج ندارم اما دلم که این چیزها را نمی‌فهمد. باید خودم دست به کار شوم، دارد دیر می‌شود. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، در پیام خود توضیح مشخصی ندادید که الان این خانم با شما در ارتباط است یا خیر؟ تنها نوشته‌اید که با هم آشنا شده‌اید. اگر دقیق‌تر می‌گفتید، راحت‌تر می شد به نتیجه مشخص برسیم.

رابطه عاطفی دارید؟

اگر این دختر هم با شما ارتباط عاطفی دارد و هم با فرد دیگری که کلا مسئله منتفی است یعنی این‌که چون با پسر دیگری در ارتباط است، قطعا به رابطه عاطفی تعهد ندارد و گزینه مناسبی برای ازدواج نیست.

دچار عشق یک طرفه شدید

باتوجه به توضیحاتی که در پیامک‌تان دادید و حتی اشاره کردید که می‌دانم آن‌ها قرار ازدواج گذاشته اند، به‌نظر می‌رسد شما درگیر عشق یک طرفه شده‌اید. شما دختری را می‌خواهید که او احتمالا خبری از دل شما ندارد. حالا چطور به این نتیجه رسیده اید که آن آقا توانایی خوشبخت کردن این دختر را ندارد، اصلا معلوم نیست! آن‌ها بین خودشان قرار ازدواج گذاشته‌اند و حتما بعد از بررسی‌هایی به این جمع بندی رسیدند.

حرف خانواده‌تان منطقی است

شما بنا به صلاحدید خانواده‌تان که حرف شان هم منطقی است، نمی‌توانید به خواستگاری این دختر بروید چون فعلا آمادگی ازدواج ندارید. ازدواج مثل هر کار دیگری به آمادگی نیاز دارد مانند استقلال اقتصادی و مالی و شخصیتی. شما نمی‌توانید در زمانه فعلی ازدواج کنید در حالی که احتمالا هنوز شغلی ندارید و پدرتان تامین کننده شماست و نمی‌توانید مخارج زندگی با همسرتان را تامین کنید. نداشتن این‌ها در سن و سال شما به دلیل بی‌کفایتی تان نیست، شما هنوز خیلی راه‌ دارید که به این استقلال برسید چنان که قرار نیست یک شبه این اتفاق بیفتد. از طرف دیگر شما عاشق هستید که در سن و شرایط شما کاملا طبیعی است. اما اگر حالت یک سویه داشته باشد کار قدری مشکل می شود چرا که نادیده گرفتن احساس و علاقه به یک فرد آسان نیست و ممکن است حس اضطراب و افسردگی و خشم ایجاد کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/258475

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *