http://didshahr.ir/257335

08:34 :: 1401/11/24

مدیرکل زندان های استان اردبیل گفت: پیرو بررسی پرونده قضایی محکومین حبس، در اجرای بخشنامه عفو رهبری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۳۳۶ تن از زندانیان واجد شرایط مشمول تخفیف و آزادی شدند.

زندان

یاسر امجدی اظهار کرد: بلافاصله پس از ابلاغ بخشنامه موافقت مقام معظم رهبری با عفو و تخفیف مجازات متهمان و محکومان، با تعامل مقامات قضایی استان بررسی پرونده مددجویان واجد شرایط در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: از مجموع پرونده‌های بررسی شده تاکنون ۱۸۴ نفر مشمول آزادی، ۹۵ نفر تخفیف مجازات و ۵۷ نفر مشمول اعطای مرخصی پایان محکومیت منجر به آزادی شدند و این روند همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود تا پایان بهمن ماه تعداد مشمولین این بخشنامه افزایش یابد.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل همچنین در جمع مددجویان مشمول عفو رهبری خواستار استفاده از این فرصت مبارک برای بازگشت آبرومندانه به جامعه و از سرگیری زندگی سعادتمندانه شد.

در پی پیشنهاد رئیس قوه قضاییه به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر موافقت با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر و همچنین محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب و سازمان قضایی نیروهای مسلح، ایشان با این پیشنهاد موافقت کردند.

 

آزادی ۳۳۶ زندانی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/257335

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *