http://didshahr.ir/254974

02:39 :: 1401/09/22

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: امسال طرح هادی ۲۰۸ روستای این استان با هزینه‌کرد سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شد.

جاده روستایی

منوچهر حاجی‌زاده طرح هادی را مهم‌ترین سند رسمی و قانونی توسعه و عمران روستاها عنوان کرد و گقت: این طرح‌ها در زمینه بهسازی معابر، بازگشایی، زیرسازی، آسفالت، جدول‌گذاری، سنگ‌فرش، میدان‌سازی، احداث پارک و فضای سبز، پیاده‌روسازی و ساخت کانال برای هدایت سیلاب انجام شد.

وی همچنین بازنگری در طرح هادی روستایی را از اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ذکر کرد و افزود: تاکنون طرح هادی ۱۹۷ روستای استان بازنگری شده و با بررسی آمارها شاهد برابری عملیات اجرایی طرح هادی با میانگین کشوری هستیم.

حاجی‌زاده همچنین درباره برنامه‌های سال آینده طرح هادی روستایی در استان هم گفت: برای سال آینده اجرای ۳۰۰ طرح هادی و ۱۶۰ طرح بازنگری در برنامه کاری پیش‌بینی شده و۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح‌ها ابلاغ شده است.

وی در زمینه تداوم نهضت آسفالت‌ریزی در روستاها نیز گفت: امسال حدود ۷۵۰ هزار متر مربع زیرسازی آسفالت در ۱۰۳ روستای استان انجام شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان اردبیل با بیان اینکه در ۴۵ درصد از روستاهای استان طرح هادی اجرا شده است، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در زمینه تعداد و کیفیت اجرای طرح هادی روستایی در مقایسه با سایر استان‌های کشور در رتبه ممتاز قرار دارد.

استان اردبیل در مجموع یک هزار و ۸۵۶ روستا و آبادی دارد که بدون در نظر گرفتن روستاهای تک خانواری، به بیش از یک هزار و ۷۸۰ روستای دارای سکنه می‌رسد.

495

اجرای طرح هادی ۲۰۸ روستای در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254974

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *