http://didshahr.ir/254948

12:09 :: 1401/09/22

یکی از رایج ترین موضوعی که اکثر مردم در موقع خرید عطر توجه می کنند نوع سرد و گرم بودن آن است.

فرق عطر سرد و گرم

ساوالان خبر: اگر بخواهیم به صورت ساده فرق دو نوع عطر سرد و گرم را بیان کنیم می‌توانیم بگوییم به عطرهایی که در آن‌ها رایحه نارنج، هندوانه و لیمو به کار رفته است عطرهای سرد می‌گویند و به عطرهایی که در آن ها رایحه های ادویه های شرقی، شکلات یا چوب به کار رفته است، عطرهای گرم می‌گویند.

عطر فصول گرم یکی از مواردی که هنگام انتخاب یک عطر باید در نظر گرفت آب و هواست، زیرا آب و هوا بوی عطر و عملکرد آن را روی پوست شما تغییر می‌دهد. بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم در ماه‌های گرم‌تر از عطرهای سبک‌تر و سردتر استفاده کنیم، اما آیا واقعاً درست است که در تابستان (مثلاً) فقط عطرهای با بوی مرکبات را استفاده کنیم؟ هوای گرم نت‌های عطر را تشدید و آن‌ها را سریع‌تر روی پوست پخش می‌کند، به همین دلیل است که برای ماه‌های گرم سال پیشنهاد می‌شود عطرهای خنک و سرد مثل رایحه های خوش لیمو، توت فرنگی، نارگیل، یاسمن و آناناس را انتخاب کنید.

خنکی عطرهای مناسب فصول گرم سال، حس شادابی را برای شما به ارمغان می‌آورند و می‌توانند شور و نشاط را در شما زنده کنند.

عطر فصول سرد پوست بدن شما در فصل زمستان خشک‌تر از فصل‌های گرم سال است، به همین دلیل اگر از همان عطرهایی که در بهار یا تابستان استفاده کردید، در فصول سرد هم استفاده کنید، ماندگاری عطر زیاد نخواهد بود. پس باید عطرهای سبک تابستانی را کنار بگذارید و به سراغ عطرهای سنگین تر بروید. بهترین عطر برای انتخاب در زمستان، رایحه های وانیل، دارچین، عود، عنبر و رایحه های ادویه‌ای است.

عطر

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254948

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *