http://didshahr.ir/254697

02:47 :: 1401/09/17

ماموران نیروی انتظامی مردی را در حمام تاریک دستگیر کردند که طبق اسناد او چند سال پیش مرده بود.

دستگیری از داخل حمام

مرد 40 ساله ای درباره گذشته خود گفت: من در یک خانواده هفت نفره به دنیا آمدم و پدرم یک کارگر ساده بود. بعد از آن که تا مقطع دیپلم درس خواندم دیگر به تحصیل ادامه ندادم و وارد بازار کار شدم.

شغلم آزاد بود و به طور سنتی با همسرم ازدواج کردم. در حالی که یک فرزند خردسال دارم، اما هیچ گاه به دنبال مصرف مواد مخدر نرفتم و اعتیاد ندارم ولی مدتی در زندان به جرم جعل و کلاهبرداری تحمل حبس کردم. تا این که ماموران انتظامی به سراغم آمدند و مرا در حالی دستگیر کردند که داخل حمام بودم!

با آن که مرد 40 ساله مدعی بود نیروهای انتظامی او را به اشتباه دستگیر کرده اند، اما وی نه تنها توسط حدود 20شاکی شناسایی شد بلکه بیانگر آن بود که متهم مذکور از مدت ها قبل فعالیت های مجرمانه داشته است.

او به بهانه های واهی و با وعده هایی مانند یافتن شغل و گرفتن تسهیلات بانکی از مردم کلاهبرداری می کرد و به جرم جعل و کلاهبرداری به تحمل زندان محکوم شده است، اما او نه تنها مهر موسسه خیریه ای را برای اهداف مجرمانه خود جعل کرده بود بلکه برخی اسناد قضایی را هم جعل کرده و پس از مرخصی از زندان فراری شده بود.

این متهم فراری برای آن که دیگر قانون او را فراموش کند، گواهی فوت خود را نیز جعل کرده و با گذاشتن سنگ قبری بر مزار خود، مراسم عزاداری هم برای خودش گرفته بود.

این مرد فراری که از سوی دادگاه کیفری به تحمل 4 سال زندان و رد مال به شاکیان خود محکوم شده بود، با این ترفند و پخش آگهی ترحیم با نام شناسنامه ای خود، به صورت مخفیانه زندگی می کرد تا این که یکی از شاکیان او را به طور اتفاقی مشاهده کرد و با تعجب به مردی می نگریست که از قبر بیرون آمده بود!

او 20 میلیون تومان از مرد فوت شده طلب داشت چرا که این مبلغ را برای دریافت تسهیلات بانکی به او پرداخته بود! و طبق رای دادگاه قرار بود که این مبلغ را به وی بازگرداند ولی به طور اتفاقی آگهی ترحیم وی را دیده و از دریافت پول منصرف شده بود!

در همین حال، مرد مذکور نیز با مشاهده یکی از شاکیان و در حالی که دست و پای خود را گم کرده بود، سراسیمه از آن کوچه فرار کرد و بدین ترتیب این شاکی ماجرا را به پلیس گزارش داد.

طولی نکشید که ردزنی های اطلاعاتی نشان داد به صورت زیرزمینی به زندگی خود ادامه می دهد، بنابراین قاضی اجرای احکام، دستور نیابتی را برای دستگیری «متهم فراری» صادر کرد و در یک عملیات هماهنگ و اطلاعاتی محل اختفای متهم را در حالی به محاصره درآوردند که کسی در منزل را باز نمی کرد. به همین دلیل ماموران انتظامی با کسب مجوز قضایی، وارد مخفیگاه وی شدند و او را درون حمام هنگامی به دام انداختند که در تاریکی و پشت در حمام پنهان شده بود.

با انتقال وی به مقر انتظامی، بازجویی ها ادامه یافت ولی او با تایید برخی جرایم و اقدامات مجرمانه خود، مدعی بود که من از قبر بیرون نیامده ام و ماموران مرا به اشتباه دستگیر کرده اند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254697

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *