http://didshahr.ir/253974

05:40 :: 1401/08/26

کلام الله صفری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:همچنان در استان اردبیل سرانه فضای آموزشی پایین است و با استاندارد کشوری که هشت متر مربع است، فاصله داریم.

سرانه فضای آموزشی اردبیل پایین است

کلام الله صفری گفت: سرانه فضای آموزشی در استان اردبیل کمتر از چهار متر مربع است که باید این میزان ارتقا پیدا کند.

کلام‌اله صفری در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در اردبیل اظهار کرد: ۲۶۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه استان مشغول تحصیل هستند که در برخی مناطق به دلیل کمبود فضای آموزشی مدارس به صورت ۲ شیفته در حال ارائه خدمات هستند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه خیرین در سه دهه اخیر اقدام جهادی در امر مدرسه‌سازی داشتند ولی همچنان در استان اردبیل سرانه فضای آموزشی پایین است و با استاندارد کشوری که هشت متر مربع است، فاصله داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در حالی که متوسط سرانه آموزشی کشور هشت متر مربع است، در استان اردبیل این سرانه چهار متر مربع و حتی در برخی از مناطق مانند شهر اردبیل به کمتر از سه متر مربع رسیده است.

صفری از خیرین و انسان‌های نیک‌اندیش دعوت کرد تا بیش از گذشته در امر مدرسه‌سازی و توسعه فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی حضور پیدا کرده و نوسازی مدارس و آموزش و پرورش را در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام یاری کنند.

وی افزود: ما آماده دریافت ایده‌ها و نظرات سازنده خیرین در توسعه فضاهای آموزشی هستیم و امیدواریم در مناطق محروم به ویژه شهرهایی که مدارس کانکسی و یا تخریبی دارند، گام‌های جدی‌تر در امر مدرسه‌سازی برداشته شده و این حرکت نتایج سودمندی را به همراه داشته باشد.

کلاس مدرسه

سرانه فضای آموزشی اردبیل پایین است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253974

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *