http://didshahr.ir/253660

03:12 :: 1401/08/21

ماشین ظرف شویی فقط مختص شستن ظرف‌های کثیف نیست. چیز‌های زیادی را می‌توانید با آن بشویید، اما چهار وسیله آشپزخانه را هرگز نباید در ماشین ظرف شویی قرار دهید و بهتر است خودتان زحمت شستن‌شان را بکشید.

تابه‌های چدنی

قابلمه‌ها و تابه‌های‌تان را نباید در ماشین ظرف شویی قرار دهید، به ویژه اگر از جنس چدن باشند؛ چراکه مواد روی سطح تابه‌های چدنی در ماشین ‌ظرف شویی از بین می‌رود. بهتر است ذرات غذای چسبیده به تابه چدنی را با آب گرم، بدون مایع بشویید و با کمک برس پاک کنید. سپس آن را خشک کنید یا بگذارید خشک شود تا جلوی زنگ‌زدگی آن گرفته شود.

چاقو‌های آشپزخانه

ماشین ظرف شویی به کیفیت چاقو‌ها آسیب می‌رساند. شاید قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرف شویی روش سریعی برای تمیز کردن آن‌ها به نظر برسد، اما توصیه می‌شود چاقو‌های باکیفیت آشپزخانه را همیشه با دست بشویید.

ماشین‌ ظرف شویی اثر مخربی روی کیفیت چاقو‌های آشپزخانه می‌گذارد، خراشیدگی ایجاد می‌کند و بسته به نوع ماده‌ شوینده‌ به کار رفته، فرایند شست وشو می‌تواند منجر به زنگ‌زدگی یا خوردگی لبه‌ چاقو شود.

فنجان قهوه‌ حرارتی

ماگ (لیوان) حرارتی معمولاً به دلیل درزبندی خلأ که به لیوان خاصیت محافظ(عایق) می‌دهد، قابل‌ شست وشو در ماشین ظرف شویی نیست. فنجان‌ عایق‌ بندی‌ شده یک لایه‌ درونی و بیرونی دارد که درزگیری شده است، بنابراین بهتر است آن‌ را در ماشین ظرف شویی قرار ندهید. این لیوان‌ها پس از شسته شدن در ماشین ظرف شویی خاصیت نفوذناپذیری‌شان را در برابر هوا از دست می‌دهند و ممکن است فضای هوای عایق ‌بندی شده که مایعات سرد و گرم را در دمای ثابت نگه می‌دارد ،دچار نقص شود و کارایی‌اش را از دست بدهد.

تخته‌های برش چوبی

وقتی صحبت از شستن تخته‌های برش چوبی می‌شود، هرگز نباید برای شستن، آن‌ها را در ماشین ظرف شویی یا برای مدت زمان طولانی در آب قرار دهید. ماشین ظرف شویی برای شست وشو و ضدعفونی بسیاری از وسایل آشپزخانه ایده‌آل است، اما تخته‌های برش را خراب و چوب آن را کدر می‌کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253660

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *