http://didshahr.ir/253332

05:32 :: 1401/08/14

داود شایقی گفت: بیش از ۹۲ درصد درآمد استان از محل مالیات و مابقی نیز سایر منابع عمومی است که براساس قانون بودجه مازاد منابع درآمدی به استان بازگشته و صرف پروژه‌های عمرانی و هزینه‌های جاری می‌شود.

داود شایقی

داود شایقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: تعهدات درآمدی استان اردبیل در سال جاری اعم از مالیات و درآمدهای عمومی تحقق یافته و تا آخر سال همه برنامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

داود شایقی در جلسه ستاد درآمد استان اردبیل اظهار کرد: در ۷ ماهه امسال بیش از ۱۰۱ درصد وصولی درآمد مالیاتی نسبت به مصوب ۷ ماهه را شاهد بودیم و در سایر منابع درآمدی نیز با همکاری دستگاه‌های اجرایی امیدواریم به منابع مورد نیاز دست یابیم.

وی افزود: بیش از ۹۲ درصد درآمد استان از محل مالیات و مابقی نیز سایر منابع عمومی است که براساس قانون بودجه مازاد منابع درآمدی به استان بازگشته و صرف پروژه‌های عمرانی و هزینه‌های جاری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: در قانون بودجه سهمیه‌ای برای منابع درآمدی استان‌ها تعیین می‌شود که امیدواریم تعهد امسال که رقمی معادل ۷۴۷ میلیارد تومان است، محقق شود.

وی ضرورت تخصیص اعتبارات ملی و استانی را برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام یادآور شد و بیان کرد: با توجه به پایان فصل کاری جذب این منابع می‌تواند مقدمات اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها را برای سال آینده فراهم کند.

شایقی در مورد قانون مولدسازی تشریح کرد: تعهد امسال استان در بخش مولدسازی و فروش اموال ۶۲۵ میلیارد تومان است که تاکنون ۳۷ میلیارد تومان آن تحقق یافته و امیدواریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی در فروش اموال مازاد این منابع جذب استان شود.

وی شناسایی منابع درآمدی جدید را برای افزایش پایه‌های درآمدی استان‌ها یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه بخشی از درآمدهای استان به صورت متمرکز به خزانه واریز می‌شود پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا این منابع درآمدی به خود استان برگردد.

مدیریت و برنامه ریزی

۹۲ درصد درآمد استان از محل مالیات است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/253332

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *