http://didshahr.ir/252894

07:59 :: 1401/08/01

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بخشنامه ساماندهی امور مرتبط با کودکستان‌ها به نواحی و مناطق ارسال شده است.

بازی در مهد کودک  kindergarten

وحید خدابنده  در جلسه شورای برنامه‌ریزی و نظارت در تعلیم و تربیت کودکان استان اردبیل اظهار کرد: فرآیند تأسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در آموزش و پرورش و با فرمان مقام معظم رهبری در سال ۹۹ ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک یک سازمان دولتی زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش است که ساماندهی امور مربوط به مهدهای کودک، کودکستان‌ها و مراکز پیش دبستانی را بر عهده دارد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه بخشنامه ساماندهی امور مرتبط با کودکستان‌ها به نواحی و مناطق ارسال شده است، گفت: دوره کودکی شامل کودکان گروه سنی بدو تولد تا ۶ سال تمام است که به ۲ دوره سه ساله، دوره اول کودکی و دوره دوم کودکی تقسیم می‌شود.

خدابنده افزود: تعلیم و تربیت کودکان در این دوره با محوریت خانواده و با مشارکت مردم، نهادهای دولتی و غیردولتی انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مهدهای کودک، کودکستان‌ها، مراکز پیش دبستانی و سایر مراکز نگهداری و آموزش کودکان و یا هر عنوان دیگری که مسئولیت مراقبت، رشد، پرورش و آموزش و تربیت کودکان تا پیش از دبستان را عهده‌دار هستند، زیر نظر آموزش و پرورش قرار گرفته است.

خدابنده همچنین تأمین عدالت در دسترسی به تعلیم و تربیت با کیفیت دوره کودکی با تأکید بر کودکان و خانواده‌های مناطق محروم و دارای نیازهای ویژه را از جمله اهداف تشکیل این سازمان عنوان کرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با تاکید بر برنامه‌ریزی، راهبری و نظارت بر اجرای تعلیم و تربیت، مبتنی بر نظام جامع تربیت دوره کودکی اضافه کرد: «آوای مدرسه» محتوای آموزشی برای آموزش نوآموزان در دوره‌های پیش دبستانی است که در استان اردبیل و توسط تیم مجربی از همکاران در حوزه ابتدایی تدوین شده که مورد تأیید سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک قرار گرفته است.

رئیس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت دوره آموزشی پیش دبستانی بیان کرد: دوره آموزش پیش دبستانی در واقع ریشه آموزش در دوره‌های بعدی تحصیل است.

عین‌اله یوسفی سادات در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در راستای ایجاد عدالت آموزشی در مناطق روستایی سعی کرده‌ایم در مدارس دولتی نوآموزان پیش دبستانی را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با بیان اینکه فعالیت برای مراکز غیر دولتی در حاشیه شهر اردبیل به دلایلی امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: ضروری است تا برای سه هزار و ۲۰۰ نفر نوآموز که در این مناطق واجد شرایط تحصیل در دوره پیش دبستانی هستند، امکانات لازم برای آموزش در مدارس دولتی فراهم کنیم.

رئیس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل از برگزاری جلسات توجیهی برای مؤسسان، مدیران و مربیان دوره پیش دبستانی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: همکاری و مشارکت اعضای شورا و به کارگیری ظرفیت بخش‌های داخلی ضروری است.

کودکستان های اردبیل ساماندهی می شوند

کودکستان های اردبیل ساماندهی می شوند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/252894

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.