http://didshahr.ir/250845

06:40 :: 1401/06/03

ولی اسماعیلی گفت: سه هزار میلیارد تومان منابع در این زمینه نیاز است تا ما برای ۱۰ سال آینده آب شرب و صنعت گرمی را از سد عمارت تأمین کنیم تا هیچ‌گونه وابستگی به سد ارس نداشته باشیم.

ولی اسماعیلی

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: تحقق حقابه و پایاب لازم از سد عمارت برای مردم گرمی مطالبه‌ای اساسی است و این امر باید هر چه سریعتر عملیاتی شود.

ولی اسماعیلی در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان گرمی با حضور استاندار اردبیل همزمان با هفته دولت اظهار کرد: تأمین آب شرب شهرها و روستاها مطالبه به حق مردم گرمی است که با در نظر گرفتن افق ۱۰ ساله ما سعی می‌کنیم تا تأمین آب شرب و صنعت گرمی را از سد عمارت لحاظ کنیم.

وی تصریح کرد: سه هزار میلیارد تومان منابع در این زمینه نیاز است تا ما برای ۱۰ سال آینده آب شرب و صنعت گرمی را از سد عمارت تأمین کنیم تا هیچ‌گونه وابستگی به سد ارس نداشته باشیم.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حل مشکل آب روستاها نیز از محل تنش آبی ۴۲ میلیارد تومان منابع برای بخش موران در نظر گرفتیم تا با ارتقای تصفیه‌خانه و تقویت ورودی آب از ارس، برای ۶۲ روستای این منطقه آبرسانی را انجام دهیم.

اسماعیلی افزود: در صورت تکمیل راه آهن آستارا و جلفا، اجرای راه آهن اردبیل به مغان توجیه اقتصادی نخواهد داشت و از استاندار انتظار داریم نسبت به تسریع عملیات اجرایی این پروژه اقدام کند و نمایندگان هم برای تأمین اعتبارات ملی این پروژه تلاش خواهند کردوی تصریح کرد: سه هزار میلیارد تومان منابع در این زمینه نیاز است تا ما برای ۱۰ سال آینده آب شرب و صنعت گرمی را از سد عمارت تأمین کنیم تا هیچ‌گونه وابستگی به سد ارس نداشته باشیم.

وی خواستار تحقق حقابه و پایاب لازم از سد عمارت برای مردم گرمی شد و خاطرنشان کرد: معبر مرزی گرمی که با توجه به شعار آیت‌الله رئیسی مبنی بر ضرورت استفاده از فرصت‌های مرزی، باید پیگیری شود و در مسیری که قانون اجازه می‌دهد و مورد موافقت کشور همسایه هست، ایجاد شود.

اسماعیلی با بیان اینکه در حوزه راه‌های مواصلاتی گرمی با همراهی استانداری گام‌های خوبی برداشته‌ایم، اضافه کرد: باید نقدها از دولت منصفانه باشد و به قول مقام معظم رهبری هر کس در میدان دشمن حرکت کند، خیانت کرده است.

در این مراسم فرماندار شهرستان گرمی نیز از تسریع روند صدور مجوز سرمایه‌گذاری در شهرستان خبر داد و بیان کرد: مجوز کارخانه تولید ظروف پلاستیکی ظرف سه روز صادر شده است.

حسین مولایی خواستار تأمین اعتبار راه بخش موران، تسریع عملیات اجرایی محور گرمی به اردبیل تسریع عملیات مجتمع آبرسانی موران و آغاز عملیات آسفالت دور دریاچه گیلارلو شد.

لوله آبرسانی

آب شرب و صنعت گرمی را از سد عمارت تأمین کنیم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250845

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *